Brie Larson, Apple'ın Lessons in Chemistry dizisinin kadrosunda

Brie Larson, Apple'ın Lessons in Chemistry dizisinin kadrosunda
Brie Larson, Apple'ın Lessons in Chemistry dizisinin kadrosunda. 

Dizi, Bonnie Garmus’ın Bahar 2022'de piyasaya çıkacak ilk romanından uyarlanacak. Dizinin senaryosunu Susannah Grant (Erin Brockovich, Unbelievable) kaleme alacak.

Hikayesi 1960'ların başlarında geçen dizi, bir bilim insanı olma hayalindeki Elizabeth Zott’un hikayesini anlatıyor. Ancak çevresindeki erkek egemen dünya onun yerini ev olarak görmekte, akranları tarafından tacize dahi söz konusu olmaktadır. Tüm bunları reddeden Elizabeth, karşılık verdiğinde kendisini kara listeye alınmış ve kovulmuş olarak bulur. Üç sene sonrasında Elizabeth, kendisini kız çocuğu büyüten bekar bir anne olarak bulur. Bir yemek şovunda sunuculuk işini kabul etmiştir ve hem ev hanımlarına hem de pek çok erkeğe tariften daha fazlasını öğreten birisi haline gelmiştir. Asıl amacı ise gerçek aşkı bilime geri dönebilmektir.
 
Brie Larson’ın Mart 2019'da yine Apple'da yayınlanacak yeni bir dizinin kadrosuna katılmıştı. Ancak salgın sonrası projenin şimdilik ertelendiği haberi geldi. Larson'ın başrolünde yer aldığı ikinci Captain Marvel filminin hazırlıkları da devam ediyor ve filmin 2022'de vizyona girmesi bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER