Michelle Pfeiffer, The First Lady dizisinin kadrosuna katıldı

Michelle Pfeiffer, The First Lady dizisinin kadrosuna katıldı
Michelle Pfeiffer de dizilere geliyor. Usta oyuncu, The First Lady dizisinin kadrosuna katıldı.

Showtime kanalından onay alan dizi, antoloji özelliğinde olacak. Diziyi Aaron Cooley (Four Seats: A Thriller of the Supreme Court) yarattı ve senaryoyu kaleme aldı. Bölümleri Susanne Bier (The Undoing) yönetecek. Lionsgate TV ve Showtime ise yapımını üstlenecek. 

ABD'deki başkanların eşlerini ve Beyaz Saray'da bulundukları dönemde yaşanan önemli olayları başkan eşlerinin gözlerinden anlatacak. İlk sezon ise Michelle Obama, Betty Ford ve Eleanor Roosevelt odaklı olacak. Michelle Obama'yı Viola Davis'in canlandıracağı geçtiğimiz sene duyurulmuştu. Pfeiffer, Betty Ford'a hayat verecek. Amerika Birleşik Devletleri'nin 38. başkanı Gerald Ford'un eşi olan Betty Ford, 1974-1977 yılları arasında First Lady olarak yer aldı. Sosyal politika ve alkol bağımlığı konularında aktif olan Ford, gündemdeki neredeyse her konu hakkında yorumda bulunmasıyla dikkati çeken bir isim oldu.

Üç Oscar, yedi Altın Küre ve bir Emmy adaylığı olan Michelle Pfeiffer, 1990'da The Fabulous Baker Boys filmiyle Altın Küre kazandı. Oyuncu, yakında French Exit filmiyle ekranda olacak. Ayrıca Ant Man serisine de devam edecek.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER