Hayaletler filmi Başka Sinema’nın mini festivali Başka Bir Ocak’ta gösterilecek!

Hayaletler filmi Başka Sinema’nın mini festivali Başka Bir Ocak’ta gösterilecek!
Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film seçilen ve Venedik’ten Selanik’e, dünya festivallerinden aldığı ödüllerle yılın en çok konuşulan filmlerinden birine dönüşen “Hayaletler”, 2021’in ilk gösterimini Başka Sinema’nın mini festivali Başka Bir Ocak’ta yapıyor. Azra Deniz Okyay’ın yazıp yönettiği, yapımcılığını Dilek Aydın’ın üstlendiği “Hayaletler”, yılın ilk günlerini sinemayla karşılamak isteyenlere özel hazırlanan Başka Bir Ocak kapsamında seyirciyle buluşacak. Tüm ülkede elektriklerin kesildiği bir günde geçen ve dört farklı karakterin birbirine kesişen hikâyelerini anlatan “Hayaletler”in başrolleri Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar ve Emrah Özdemir paylaşıyor. 31 Aralık gecesi başlayacak ve sınırlı sayıda olacak gösterimler 10 Ocak 2021’e dek devam edecek.
 
Azra Deniz Okyay’ın yazıp yönettiği, Venedik, Antalya, Varşova ve en son Selanik film festivallerinde aldığı ödüllerle 2020’nin en çok konuşulan filmlerinden birine dönüşen “Hayaletler”, 2021’nin ilk gösterimini Başka Sinema’nın mini festivali Başka Bir Ocak’ta yapıyor.
 
Geçtiğimiz hafta İstanbul Modern Sinema’nın seçkisi Biz de Varız! gösteriminde biletleri dakikalar içinde tükenen film, 31 Aralık gecesi başlayacak festival kapsamında 10 Ocak’a kadar izlenebilecek. Başka Sinema’nın 3.sünü düzenlediği ve bu yıl pandemi koşullarından dolayı çevrimiçi yapılacak festivalin sınırlı sayıdaki gösterimleri baskasinema.com üzerinden gerçekleşecek.
 
Türkiye’den “Hayaletler” var
Türkiye sinemasından “Hayaletler”in yer aldığı festivalde, “Shirley”, “Yuva / The Nest”, “Undine”, “Hayatımın Son Günü / She Dies Tomorrow”, “Arşiv / Archive”, “Vahşi Bölge / Wildland”, “İkimiz / Deux / Two of Us”, “Denize Açılan Pencere / Window to the Sea”, “Yelda”, “En Uzun Gece / Yalda”, “A Night for Forgiveness” gibi eleştirmenlerin 2020 listelerine girmiş, ödüllü filmler de gösterilecek.
 
Elektriklerin kesildiği o gün
Türkiye’nin tamamında saatlerce süren elektrik kesintisinin olduğu tek bir günde geçen ve o gün İstanbul’un Sucular mahallesinde yaşananları dört farklı karakterin birbirine geçen hikâyeleri üzerinden anlatan filmin başrollerini Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar ve Emrah Özdemir’in paylaşıyor. Görüntü yönetmenliğini Barış Özbiçer, kurgusunu Ayris Alptekin ve sanat yönetmenliğini Erdinç Aktürk’ün üstlendiği filmin çok konuşulan müziklerini de bağımsız müzisyen Ekin Fil yaptı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER