ITV'nin yeni seri katil draması The Pembrokeshire Murders 11 Ocak'ta başlıyor

ITV'nin yeni seri katil draması The Pembrokeshire Murders 11 Ocak'ta başlıyor
ITV'nin yeni seri katil draması The Pembrokeshire Murders 11 Ocak'ta başlıyor.

Gerçek olaylardan esinlenen mini dizinin yapımını Bodyguard ve Line of Duty dizilerinin yapımcısı World Productions üstlendi. Dizi, Kıdemli Soruşturma Görevlisi Steve Wilkins ve ITV News’da çalışan televizyoncu Jonathan Hill'ın kaleme aldığı 2012'de piyasaya çıkan Catching the Bullseye Killer'a dayanıyor. 

Sezon 3 bölüm sürecek ve başrolünde Luke Evans yer alacak. Diğer iki bölüm 12 ve 13 Ocak'ta ekrana gelecek ve Pembrokeshire katili John Cooper'ın hikayesi anlatılacak.

1985’te Galler’de bir erkek ve kız kardeş, 1989’da ise bir çift öldürülür. Çözülmemiş bu iki çifte cinayet, Dyfed Powys polis gücünün çalışmalarına gölge düşürür. 2006’ya gelindiğinde Dedektif Müfettiş Steve Wilkins bu iki vakayı yeniden açmaya karar verir. Teknoloji sayesinde ileri yöntemler de kullanan Wilkins ve ekibi, nihayetinde bazı DNA ve lifler bulur. Cinayetler bir dizi hırsızlığa bağlanır ve hapisteki kişinin cezası bitmek üzeredir. Wilkins ve ekibi serbest bırakılmadan önce şüpheli John Cooper’ı suçlayacak yeterli adli kanıt bulmak için harekete geçer.

Dedektif Müfettiş Steve Wilkins’i Luke Evans, gazeteci Jonathan Hill’i David Fynn ve şüpheli John Cooper’ı Keith Allen canlandıracak. Kadroda Owen Teale, Alexandria Riley, Caroline Berry ve Oliver Ryan da yer alıyor. Dizinin senaryosunu Nick Stevens (In Plain Sight), yönetmenliğini Marc Evans (Manhunt, Safe House) üstlendi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER