Game of Thrones'un uzantısı House of the Dragon'a 3 yeni oyuncu katıldı

Game of Thrones'un uzantısı House of the Dragon'a 3 yeni oyuncu katıldı
Game of Thrones'un uzantı dizisi House of the Dragon'un kadrosuna 3 yeni oyuncu dahil oldu. Olivia Cooke, Matt Smith ve Emma D'Arcy, kadroya katıldığı daha önce açıklanan Paddy Considine'ye dizide eşlik edecek.

Serinin yazarı George R.R. Martin'in Fire & Blood isimli romanından uyarlanacak dizi, ana dizideki olayların 300 yıl öncesinde geçecek ve Targaryen Hanedanlığı'nı konu alacak. Considine, ana karakterlerden Kral Viserys Targaryen'i; Cooke, Alicent Hightower'ı; D'Arcy, Prenses Rhaenyra Targaryen'i ve Smith, Prens Daemon Targaryen'i canlandıracak. Bir diğer ana karakter Lord Corlys Velaryon'u oynayacak isimse henüz belli değil. Ancak Deadline'ın haberine göre rol için Danny Sapani'nin (Penny Dreadful) ismi geçiyor.

Considine'nin karakteri Viserys Targaryen, Westeros'un lordları tarafından başa geçmesi için seçilir. Ancak bir adamın iyi biri olması onun iyi bir kral olacağı anlamına gelmemektedir. D'Arcy'nin karakteri Prenses Rhaenyra Targaryen, kralın ilk çocuğu, saf Valyrian kanına sahip ve ejderhaya binebilir. Hayattaki tek eksiği erkek olmaması. Cooke'uın karakteri Alicent Hightower, Kral'ın Eli Otto Hightower'ın kızı ve Yedi Krallık'taki en zarif kadın. Kral'ın daima yakın çevresinde bulunan Alicent, hem politik zekaya hem de saray nezaketine sahip. Smith'in karakteri Prens Daemon Targaryen ise Kral'ın küçük kardeşi ve tahtın varisi. Savaşçı ve bir ejderha binen olan Daemon, ejderha kanına da sahip. Ama derler ki ne zaman bir Targaryen doğarsa tanrılar yazı tura atar.

Sezonu 10 bölüm sürecek diziyi Clare Kilner, Geeta V. Patel ve Greg Yaitanes yönetecek. Martin'in yapımcı olarak dahil olduğu diziyi Ryan Condal ve Miguel Sapochnik hazrlıyor. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER