Netflix'ten The Crown eleştirilerine cevap geldi

Netflix'ten  The Crown eleştirilerine cevap geldi
Netflix'ten bir süredir basında yer alan The Crown eleştirilerine cevap geldi.

15 Kasım'da dördüncü sezonuyla ekrana dönen The Crown'ın özellikle Leydi Diana ve Prens Charles ilişkisine yer vermesi pek çok tartışmayı da beraberinde getirmişti. The Mail'e konuşan İngiltere'nin Kültür Bakanı Oliver Dowden, Netflix’in bir uyarı ekleyerek dizinin "kurgu" olduğunu belirtmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi.

İzleyicilerin The Crown dizisinin kurgu yanını unutmalarından endişeli olan Dowden, özellikle dönemi yaşamamış izleyicilerin gerçekle kurguyu birbirine karıştırmasından korktuğunu ekledi. Üçüncü ve dördüncü sezonda Prenses Margaret'ı canlandıran Helena Bonham Carter ise çıkan haberlerin ardından Netflix'in The Crown'la ilgili ahlaki sorumluluğunun olduğunu belirtti.

Netflix ise açıklamasında "The Crown'ı daima bir drama olarak sunduk. Üyelerimizin dizinin tarihi olaylara dayanan bir kurgu çalışması olduğunu anladığına dair güvenimiz tam. Bu nedenle uyarı ekleme planımız ve buna ihtiyacınız yok," ifadelerine yer verdi.

Dowden, basına yaptığı açıklamanın ardından Netflix'e konuyla ilgili düşüncelerine yer verdiği bir mesaj gönderdi. Mesajın tam hali halka halka açıklanmadı. Bakanın açıklamasına aynı şekilde özel yoldan cevap veren Netflix de kendi cevabını kamuoyuyla henüz paylaşmadı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER