Akademi, Oscar törenini davetlilerle birlikte yapmayı planlıyor

Akademi, Oscar törenini davetlilerle birlikte yapmayı planlıyor
Akademi, Oscar törenini davetlilerle birlikte yapmayı planlıyor. Variety'nin haberine göre Akademi ve yayıncı kanal ABC, töreni katılımcılarla birlikte Dolby Theatre'da yapmayı planladıklarını doğruladı. 

Oscar töreni, pandemi nedeniyle 25 Nisan 2021'e ertelenmişti. Akademi, bu zamana kadar sinemaların açılabileceğini ve daha fazla filmin vizyonda olacağını ummuştu. Ancak sinemaların yakın zaman içinde açılması veya eski performansıyla iş yapması beklenmiyor.

Bu nedenle AMPAS, Oscar törenini planlandığı gibi canlı olarak düzenlemeyi düşünüyor. 3,400 kişi alan Dolby Theatre'da alınacak önlemler, kabul edilecek kişi sayısı ise şimdilik belli değil. Ayrıca canlı kararıyla birlikte adayların ne kadarının bizzat katılmayı kabul edeceği de merak ediliyor.

Primetime Emmy Ödülleri ertelenmeden Eylül ayında düzenlenmiş, ancak online olarak yapılmıştı. Oscar töreninden önce Golden Globes (28 Şubat), Critics Choice (7 Mart), SAG (14 Mart) ve BAFTA (11 Nisan) gibi başka önemli ödül törenleri de bulunuyor. Altın Küre'yi düzenleyen Hollywood Foreign Press Association de Temmuz ayında töreni stüdyoda yapmak istediklerini belirtmişti. Ancak henüz resmi bir duyuru gelmedi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER