Joss Whedon, HBO'nun The Nevers dizisinden ayrıldı

Joss Whedon, HBO'nun The Nevers dizisinden ayrıldı
Ünlü senarist ve yapımcı Joss Whedon, HBO için hazırladığı The Nevers dizisinden ayrıldı. HBO, yaptığı açıklamayla ayrılığı doğrularken dizinin gelecek yaz içinde sorunsuz biçimde yayınlanacağını açıkladı. 

Bilim kurgu türündeki The Nevers, 10 bölümlük ilk sezonuyla ekrana gelecek. Dizi, Victoria dönemindeki bir kadın grubunun kendilerini alışılmadık yeteneklerin, acımasız düşmanların ve dünyayı değiştirebilecek bir görevin içinde bulmasını konu alıyor.  Kadrosunda Olivia Williams, James Norton, Tom Riley, Ann Skelly, Ben Chaplin, Pip Torrens, Zackary Momoh, Amy Manson, Nick Frost, Rochelle Neil, Eleanor Tomlinson, Laura Donnelly ve Denis O’Hare yer alıyor.

Whedon, ilk sezonda senarist, yönetmen, baş yapımcı ve showrunner olarak görev aldı. Ayrılık sonrası yaptığı açıklamada büyük çaplı böylesine bir prodüksiyonun fiziksel yükünün pandemi döneminde kendisi için fazla olduğunu belirterek yaşadığı deneyimin eğlenceli ve harika olduğunu ekledi.

Buffy the Vampire Slayer, Angel, Firefly, Dollhouse ve Agents of S.H.I.E.L.D. ve gibi dizilerle tanınan Whedon, son dönemde Justice League filmiyle gündemde. Zack Synder'ın projeden çekilmesi sonrası post-prodüksiyonu devralan Whedon, Ray Fisher tarafından seti çekilmez hale getirmekle suçlandı. Warner Bros. ise Fisher'ın açıklamalarından sonra filmle ilgili bir iç soruşturma başlattı. Ray Fisher ise  diziyi bırakma kararının altında Warner Bros.'un soruşturmasının olduğunu iddia etti ve bu durumun devam eden soruşturmanın bir sonucu olduğunu söyledi.

Whedon, şimdiye kadar Fisher'ın açıklamalarına cevap vermedi.
 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER