Netflix'ten eleştirilere cevap: Çok fazla dizi iptal etmiyoruz

Netflix'ten eleştirilere cevap: Çok fazla dizi iptal etmiyoruz
Netflix'in TV içeriklerinden sorumlu ismi Bela Bajaria ile şirketin Eş-CEO’su Ted Sarandos, platforma yönelik bazı eleştirilere cevap verdiler.

Netflix, çok sayıda projeyi erkenden iptal ettiği iddiasıyla sık sık eleştirilerin odağı oluyor. Bu nedenle de iptal oranının fazla olduğu dile geliyor. Ancak Belaria ve Sarandos'un açıklamalarına göre bu eleştiriler gerçeği yansıtmıyor. Deadline'ın haberine göre Bajaria, bir projeyi iptal etmenin acı verici olduğunu kimsenin bunu yapmak istemediğini belirtti.  

"İki veya daha fazla sezonlu dizilere bakarsanız, program yenileme oranımızın yüzde 67 olduğunu görürsünüz. Bu sayı, hali hazırda endüstrinin standardlarıyla da aynı."

Bajaria, pilot bölüm onayı yerine sezonluk onay verdiklerini, bunun da projelerin ilk sezondan sonra iptal edilmesine yol açabileceğini ifade etti. 

Sarandos ise çok sayıda tek sezonluk dizi yaptıklarını ve bu nedenle insanların projelerin ilk sezonda iptal edildiğini sandığını ekledi. Ayrıca Netflix ve benzeri dijital yayın platformalarından önce 100 bölümü ya da 4 sezonu geçmeyen projelerin başarısız kabul edildiğini hatırlatarak bu eski değerlendirme ölçütü yüzünden izleyicilerin dizilerin iptal edildiğini zannettiğini belirtti.

"Birçok proje, neyseler o kadar başarılı olabilirler. Onların hikayelerini bir, iki veya beş sezonda anlatabilirsiniz. Sanırım eski yöntemlerle değerlendirildiği için bu konuda çok konuşuluyor."

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER