Zendaya, kazandığı Emmy ödülüyle tarihe geçti

Zendaya, kazandığı Emmy ödülüyle tarihe geçti
Euphoria dizisinin yıldızı Zendaya, dün gece kazandığı Emmy ödülüyle tarihe geçti.

Birkaç hafta önce 24 yaşına giren oyuncu, "Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazanan en genç kadın oyuncu oldu. Daha önce bu ünvan ödülü geçtiğimiz yıl 26 yaşındayken kazanan Jodie Comer'a aitti. Comer'a ödülü Killing Eve dizisindeki rolü getirdi. Zendaya, ödülü kazanan ikinci siyahi kadın oyuncu da oldu. 2015'te How to Get Away with Mother'daki rolüyle Emmy kazanan Viola Davis, bu alanda bir ilki başarmıştı.

Killing Eve'in bir diğer yıldızı Sandra Oh ise bu yılki ödül adaylığıyla 8 adaylığa ulaştı ve en çok adaylık kazanan Asya kökenli oyuncu oldu. Oh'un beş adaylığı Grey's Anatomy'den, üçü Killing Eve'den.Bu seneki Emmy ödülleri başka ilklere de sahne oldu. Birkaç ay önce final sezonuyla ekrana veda eden "Schitt’s Creek" dizisi geceden 7 ödülle, teknik ödüllerle birlikte Emmy'den 9 ödülle ayrıldı.

En İyi Komedi'nin yanı sıra oyunculuk kategorilerindeki 4 ödülü (Eugene Levy, Daniel Levy, Catherine O’Hara, Annie Murphy) kazanan dizi, aynı zamanda senaryo ve yönetmenlik ödüllerini de eve götürdü. Bir komedi dizisinin bir sezon için en çok Emmy kazanma rekorunu 9 ödül ile kırdı. Rekor daha önce sekiz ödülle The Marvelous Mrs. Maisel dizisindeydi.

Quibi'nin dizilerinden #FreeRayshawn'ın yıldızı Jasmine Cephas Jones, "Kısa Formdaki Komedi veya Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu" dalında ödül kazandı. Babası Ron Cephas Jones ise This is Us'taki rolüyle "Drama Dalında En İyi Erkek Konuk Oyuncu" ödülünü kazandı. Böylece ilk kez bir baba-kız aynı yıl ödül kazandı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER