ITV'nin yeni dizisi The Singapore Grip 13 Eylül’de başlıyor

ITV'nin yeni dizisi The Singapore Grip 13 Eylül’de başlıyor
ITV'nin yeni dizisi The Singapore Grip 13 Eylül’de başlıyor.

J.G. Farrell’ın 1978’de yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanan diziyi Oscar ödüllü senaryo ve oyun yazarı Christopher Hampton kaleme aldı. Sezonu 6 bölümden oluşan dizinin kadrosunda David Morrissey, Luke Treadaway, Charles Dance, Jane Horrocks, Colm Meaney, Elizabeth Tan, Georgia Blizzard, Luke Newberry, Bart Edwards ve Christoph Guybert gibi isimler yer alıyor.

The Singapore Grip'in hikayesi İkinci Dünya Savaşı sırasında halen İngiliz sömürgesi olan Singapur’da yaşayan bir İngiliz ailesine odaklanıyor. Blackett & Webb Ltd’nin başkanı olan Walter Blackett, İngiliz İmparatorluğu’nun üstünlüğüne inanan ve yerel halkı küçümseyen zengin bir lastik baronudur. Ancak başında pek çok sorun da bulunmaktadır.

II. Dünya Savaşı'nın sürmekte olması, Japonya’nın Singapur’u işgal etme tehdidi, iş ortağı Mr. Webb’in sağlığının kötü olması bunların öne çıkanları. Üstelik Mr. Webb'ten işleri devralma ihtimali olan oğlu Matthew, güçlü bir ahlaka sahip ve sömürüden hoşlanmayan bir idealisttir. Walter, hasta babasını ziyarete gelen Matthew'u şımarık ama kafası çalışan kızıyla evlendirerek ailesinin çıkarlarını korumanın peşine düşer. Matthew ise aksine Çinli mülteci Vera Chiang’ın büyüsüne kapılmaya başlar.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER