Lena Horne'nin hayatı Showtime'da dizi oluyor: Blackbird

Lena Horne'nin hayatı Showtime'da dizi oluyor: Blackbird
Broadway yıldızı ve aktivist Lena Horne'nin hayatı dizi oluyor. Mini dizi Blackbird, ABD'nin önde gelen premium kablolu kanallarından Showtime'da yayınlanacak.

Tam ismi "Blackbird: Lena Horne and America" olan diziyi Horne'nin büyük torunu Jenny Lumet (Star Trek: Discovery) ve Alex Kurtzman (Star Trek: Picard, The Comey Rule) hazırlayacak. CBS Television Studios ve Secret Hideout ise yapımını üstlenecek. Dizinin ismi Horne'nin favori şiirlerinden "Thirteen Ways of Looking at a Blackbird" üzerinden kondu.

Dizide Horne'nin hayatının 60 yıllık bölümü anlatılacak. 16 yaşında Cotton Club'da dans edişinden II. Dünya Savaşı'na, MGM yıllarından insan hakları hareketine dahil oluşuna ve Broadway'e olan mükemmel dönüşüne kadar geniş bir yelpazenin dizide olması planlanıyor. Blackbird'de Horne'nin Paul Robeson, Count Basie, Duke Ellington, Joe Louis, Billie Holiday, Hattie McDaniel, Ava Gardner ve Orson Welles gibi pek çok isimle olan ilişkisine de değinilecek. Kökeni direkt olarak kölelere dayanan Lena Horne, ABD'nin en büyük efsanelerinden birisi olarak görülüyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER