Mahmut Fazıl Coşkun’un filmleri MUBI Türkiye’de sinemaseverlerle buluşuyor!

Mahmut Fazıl Coşkun’un filmleri MUBI Türkiye’de sinemaseverlerle buluşuyor!
Çok sayıda belgesel, kısa film ve üç uzun metraj filmiyle sinema yolculuğunu sürdüren başarılı senarist ve yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun’un ulusal ve uluslararası birçok ödüle layık görülmüş filmleri Uzak İhtimal (Wrong Rosary), Yozgat Blues ve Anons (The Announcement) MUBI’de sinemaseverlerle buluşuyor!

Özenle seçilmiş pek çok yerli ve yabancı filmi sinema izleyicisiyle buluşturan online film platformu MUBI, bu ayki yönetmen özel seçkisinde Mahmut Fazıl Coşkun’a yer veriyor. Seri, yönetmenin ilk uzun metraj filmi olan 2009 yapımı “Uzak İhtimal”in MUBI Türkiye’deki yayınıyla başladı. Başrollerini Nadir Sarıbacak, Görkem Yeltan ve Ersan Uysal’ın paylaştığı film, 38. Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde büyük ödüle layık görülürken 28. Uluslararası İstanbul Film Festivali, 7. Uluslararası TOFIFEST Film Festivali, 6. Crossing Europe Film Festivali ve Adana Altın Koza Film Festivali olmak üzere birçok festivalden de ödüllerle döndü. 

MUBI Türkiye’deki Mahmut Fazıl Coşkun filmleri gösterimi, önümüzdeki günlerde, yönetmenin dünya prömiyerini 61. San Sebastian Film Festivali’nde yapan ödüllü filmi Yozgat Blues (2013) ve dünya prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali’nden ödüllerle dönen son uzun metraj filmi Anons (2018) ile devam edecek.

Uzak İhtimal (Wrong Rosary)

Yönetmen: Mahmut Fazıl Coşkun
Senaryo: Tarık Tufan, Görkem Yeltan, Bektaş Topaloğlu
Oyuncular: Nadir Sarıbacak, Görkem Yeltan, Ersan Uysal
Yapım: Hokus Fokus Film

Musa, Galata’da bir camide müezzinlik yapmak üzere İstanbul’a gelir. Komşusu Clara, rahibe adayı Katolik bir kadındır. Musa, Clara’ya karşı derin duygular beslemeye başlar ve ona yaklaşmaya çalışırken Yakup’la tanışır. Üç insanın kaderi beklenmedik bir şekilde kesişecektir.

Yozgat Blues

Yönetmen: Mahmut Fazıl Coşkun
Senaryo: Tarık Tufan, Mahmut Fazıl Coşkun
Oyuncular: Ercan Kesal, Ayça Damgacı, Tansu Biçer
Yapım: Hokus Fokus Film & Arden Film

Yavuz kimi zaman müzisyen olarak da çalışan İstanbullu bir müzik öğretmenidir. Yozgat’ta bir gazinodan iş teklifi alınca Neşe’den ona eşlik etmesini rica eder. Orada Yavuz ve Neşe, berber Sabri’yle tanışır. Neşe’yle Sabri’nin arasında filizlenen dostluk, Yavuz’un içine kaygı tohumları ekecektir.

Anons (The Announcement)

Yönetmen: Mahmut Fazıl Coşkun
Senaryo: Ercan Kesal, Mahmut Fazıl Coşkun
Oyuncular: Ali Seçkiner Alıcı, Tarhan Karagöz, Murat Kılıç, Şincan Güleryüz
Yapım: Filmotto & Chouchkov Brothers & BKM

22 Mayıs 1963. Türkiye’deki mevcut sosyal ve siyasi durumdan rahatsız bir grup asker, Ankara’daki hükümeti devirmek için bir darbe planlamıştır. İstanbul Radyosu’nu ele geçirmek gibi hayati bir görev üstlenseler de hiçbir şey planladıkları gibi gerçekleşmez.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER