Michaela Coel, Netflix'in I May Destroy You teklifini reddetmiş

Michaela Coel, Netflix'in I May Destroy You teklifini reddetmiş
Michaela Coel, Netflix'in I May Destroy You dizisi için yaptığı teklifi reddetmiş.

BAFTA'da Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandığı Chewing Gum'la tanınan Coel, dizinin ABD'deki yayın hakkını Netflix'in almasının ardından ülkede daha tanınır hale geldi. Sonrasında Black Mirror'a konuk oldu ve Netflix'in 2018 yapımı müzikal filmi Been Soon Long'da da oynadı. Netflix, Coel'in başrolde yer aldığı Black Earth Rising dizisini de İngiltere dışında yayınladı.

Bu nedenle yeni projesi I May Destroy You için ilk olarak Netflix'in kapısını çalan Coel, Vulture'a yaptığı açıklamada platformla yapım hakları konusunda anlaşamayınca anlaşmadan vazgeçtiğini açıkladı. Orijinal yapım projelerinin yapım hakkını alarak yola çıkan Netflix'ten dizinin haklarının en azından %5'ini isteyen Coel, teklifine olumsuz cevap aldı. Bunun üstüne Netflix'in 1 milyon $'lık teklifini reddetti ve hatta anlaşmayı kabul etmesi için kendisine baskı yapan ajansı CAA'yle yollarını ayırdı. 

Daha sonra BBC'yle görüşen Michaela Coel, dizinin yapım haklarının yanı sıra projeyle ilgili full kontrolün de sahibi oldu. BBC'yle olan anlaşmasına daha sonra HBO dahil oldu ve I May Destroy You geçtiğimiz ay ilk sezonuyla izleyici karşısına çıktı. Dizi, 12 bölümlük ilk sezonunu 13 Temmuz'da tamamlayacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER