Gezgin Kaşiflerin Rotası, Temmuz ayında ülkemizden de geçecek!

Gezgin Kaşiflerin Rotası, Temmuz ayında ülkemizden de geçecek!
DocuBox HD, ilginç yapımlarıyla muhteşem keşiflerin kapısını açıyor. DocuBox HD Temmuz ayını da muhteşem keşifler ve kaliteli yapımlarla renklendirecek. DocuBox HD ekranlarında dünyamızın farklı noktalarına geziler yapan kaşiflerin rotası, Temmuz ayında ülkemizden de geçecek.

Kaşifler- 12 Temmuz Pazar- Saat: 15:00
12 Temmuz Pazar öğleden sonra ise, keşif rotamız dünyanın en güzel ülkesinden, Türkiye’den geçiyor. “Kâşifler” belgeselinin bu bölümünde, İtalya'nın Aosta bölgesinden, yaşayan bir dağcı efsanesi olan Abele Blanc'ı takip edeceğiz. Keşif rotası bizi, Kaçkar Dağları'nın arasından Türkiye'nin bilinmeyen bir vadisine, Karadeniz'in birkaç kilometre ötesine götürecek.
En yakın tarihli belgeseller ise 9 Temmuz Perşembe günü yayınlanacak.
 
Southern Flower Denizde- 9 Temmuz Perşembe- Saat: 13:00
9 Temmuz Perşembe öğlen saatlerinde, Southern Flower teknesiyle Brezilya'nın sıcak sularına yöneleceğiz. “Southern Flower Denizde” belgeselinde Antartika’dan geçen 105.000 kilometrelik bir yolculuğun ve dünyanın batı ucu Uşuaya'da verilen molanın ardından, rota Brezilya. PARATY Şelaleleri’ne giderken artan hava sıcaklığı ve yağışlar tropik iklimi hissettirecek. PARATY'de koloni döneminden evleri ve gelgitle sular altında kalan, taş döşeli güzel sokakları keşfedeceğiz.
 
Manhattan 1609- 9 Temmuz Perşembe- Saat: 18:00
9 Temmuz Perşembe akşamüstü ise yolumuz, kargaşanın asla bitmediği bir adaya, New York’un göbeği Manhattan’a düşecek. Manhattan 1609 belgeselinde, dört yüzyıl kadar önce savaş ve din yüzünden yaşadıkları bölgeden kovulan ve kendilerine yeni bir dünya kurmak isteyen Belçika ve Kuzey Fransalı Protestan göçmenlerin, Kızılderililerden satın aldıkları bakir topraklarda dünyanın en ünlü şehri New York’un temellerini atmalarına eşlik edeceğiz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER