Mahir Ünal, Netflix dizisi Aşk 101'e senaryo aşamasında sansür uygulandığını iddia etti

Mahir Ünal, Netflix dizisi Aşk 101'e senaryo aşamasında sansür uygulandığını iddia etti
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan Netflix'te ekrana gelen Aşk 101 dizisiyle ilgili yeni bir açıklama geldi. Ünal, Aşk 101'in senaryosunda Osman’ın aslında eşcinsel bir karakter olarak yazıldığını açıkladı.

Cüneyt Özdemir'in programına konuk olan Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medyaya yasak getirileceğine yönelik sözlerine açıklık getirirken Youtube, Twitter ve Netflix'ten bahsetti. Özdemir'den ise "Türkiye'de eşcinsellik yasaklandı mı? Hep böyle bir anlam çıkıyor. Şu günlerde Ak Parti'nin gündemine çok gelmeye başladı. Böyle bir sıkıntı, böyle bir problem mi var acaba?" sorusu geldi.

Ünal, verdiği cevapta her bir bireyin vatandaş olmasından kaynaklanan hakları olduğuna dikkat çekerken meselenin eşcinsellik ya da LGBT üzerinden tartışılmasını doğru bulmadığını belirtti. Özdemir'in "Netflix'le ilgili hep bu gündeme geliyor, bir yanlış anlaşılma mı var?" cevabı üzerine ise bu sefer Aşk 101'e değindi.

Ünal, hazırlanan senaryonun bir eşcinsel hikayesi olduğunu, Osman isminde eşcinsel bir karakter üzerinden Netflix'in yapım şirketine dizi teklifinde bulunduğunu açıkladı. Devamında ise bu durumun görünenin aksine normal olmadığını ekledi. 

Dizinin 24 Nisan'daki yayını öncesi sahte bir hesap Osman karakterinin eşcinsel olduğunu iddia etmiş ve büyük tartışma yaratmıştı. Daha sonrasında yapılan açıklamalarda ise bu durumun gerçeği yansıtmadığı belirtilmişti. Hatta dizinin yayınından sonra da bölümlerde sansür olup olmadığı tartışılmıştı.

Netflix'ten konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER