HBO için uyarlanan The Last of Us’ın pilot bölümünü yönetecek isim belli oldu

HBO için uyarlanan The Last of Us’ın pilot bölümünü yönetecek isim belli oldu
HBO için uyarlanan The Last of Us dizisinin pilotunu yönetecek isim belli oldu. Kanalın ödüllü mini dizisi Chernobyl'de de görev alan Johan Renck'in ilk bölümü yöneteceği açıklandı.

Playstation’ın popüler oyunlarından The Last of Us'ın dizi versiyonunun HBO için uyarlandığı Mart ayında duyurulmuştu. Uyarlamayı Chernobyl'in senaryosunu üstlenen Craig Mazin ile oyun ekibinden Neil Druckmann hazırlayacak. Projede yapımcı olarak Sony Pictures Television ve PlayStation Productions da yer alıyor. The Last of Us'ın hikayesi orijinal oyuna göre hazırlanacak. Ancak yakında piyasaya çıkması beklenen The Last of Us Part II'dan içerik barındırma ihtimali de bulunuyor.

Modern toplumun mahvoluşunun ardından 20 yıl geçmiştir. Kurtulanlardan Joel, 14 yaşındaki Ellie'yi karantina bölgesinden kaçırması için tutulur. Ufak bir iş gibi görünen bu durum kısa zamanda vahşileşir ve kalp kıran bir maceraya dönüşür. Bundan böyle ikisi hayatta kalmak için birbirine tutunmak zorundadır.

Renck'in TV kariyerinde Breaking Bad, The Walking Dead, Halt and Catch Fire ve Bates Motel gibi pek çok dizi projesi de bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER