BBC'nin yeni mini dizisi The Salisbury Poisonings, 14 Haziran’da başlıyor

BBC'nin yeni mini dizisi The Salisbury Poisonings, 14 Haziran’da başlıyor
BBC'nin yeni mini dizisi The Salisbury Poisonings, 14 Haziran’da başlıyor.

Gerçek olaylardan esinlenen The Salisbury Poisonings, 2018'de patlak veren İngiltere-Rusya gerilimine odaklanıyor. MI6 için çalıştığı ortaya çıktığında casus takasıyla İngiltere’ye gelen Rus ajan Sergey Skripal ile kızı Yulia, 4 Mart’ta Salisbury’de bir bankta bilinçlerini yitirmiş vaziyette bulunur. Dedektif çavuş Nick Bailey de onlarla bi Nick Bailey de hastaneye kaldırılır ve sinir gazı ile zehirlendikleri anlaşılır.

Dizide zehirlenmelerin yerel topluluk ve kamu kurumları üzerindeki etkisi anlatılacak. Yaşadıkları şehir daha önce eşi benzeri görülmemiş bir ulusal acil durumun içine düşer. Tracy’nin de dahil olduğu halk sağlığı müdahale ekibi karantinaya zorlanır. Yerel ekonomi kapatılır, araştırmaa ve testler başlar.
 
Sezonu 3 bölüm sürecek drama dizisinin diğer iki bölümü takip eden günlerde yayınlanacak. Kadrosunda Anne-Marie Duff, Rafe Spall, Mark Addy, Annabel Scholey, Johnny Harris, MyAnna Buring, Ron Cook, Stella Gonet, Faye McKeever ve Kimberley Nixon gibi isimler yer alıyor. The Salisbury Poisonings'in senaryosunu Adam Patterson ve Declan Lawn kaleme aldı. Paul Dibb bölümleri yönetti.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER