Disney+, National Geographic'in yeni uzay draması The Right Stuff'ı transfer etti

Disney+, National Geographic'in yeni uzay draması The Right Stuff'ı transfer etti
National Geographic'in yeni dizisi The Right Stuff, Disney'in 12 Kasım'da açtığı online yayın platformu Disney+'a transfer oldu. Diziden yeni kamera arkası videosu gelirken Sonbahar mevsiminde yayınlanacağı da duyuruldu.

The Right Stuff, Tom Wolfe'nin aynı isimli kitabından uyarlanıyor. Kurgusal olmayan kitap A.B.D.'nin uzay programının ilk yılları üzerine kurulu. İlk sezona Soğuk Savaş'ın halen devam ettiği ve Rusya'nın uzay yarışında dominant olduğu 1958'den başlanacak. Geride kaldıklarını düşünen hükümet Mercury Projesi'ni başlatır ve tarihin de bildiği 7 ismi test pilotu olarak belirler. Böylece John Glenn ve Alan Shepard'ın uzaya çıkışlarına uzanan o yolculuk başlar.

Dizinin kadrosunda Patrick J. Adams (Suits), Jake McDorman (Murphy Brown), Aaron Staton (Mad Men), James Lafferty (One Tree Hill), Colin O'Donoghue (Once Upon a Time), Micah Stock (Bonding) ve Michael Trotter (Underground) yer alıyor.

Adams, bahsi geçen John Glenn'i; McDorman, Alan Shepard'ı; Aaron Staton, şakayı ve rekabeti seven Wally Schirra'yı; James Lafferty, duygusal Scott Carpenter'ı; Colin O'Donoghue, yedilinin en genci Teğmen Gordon Cooper'ı; Micah Stock, zeki ve suskun mühendis/pilot Deke Slayton'ı; Michael Trotter ise pratik Gus Grissom'ı canlandıracak.

Projeyi Leonardo DiCaprio'nun yapım şirketi Appian Way hazırlıyor ve Game of Thrones dizisiyle bilinen David Nutter showrunner olarak görev alıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER