Nicolas Cage, kariyerinin ilk dizi başrolünde Tiger King'i canlandıracak

Nicolas Cage, kariyerinin ilk dizi başrolünde Tiger King'i canlandıracak
Tiger King'in hikayesi dizi oluyor. Üstelik başrolünde Nicolas Cage'le.

Netflix'te ekrana gelen Joe Exotic belgeseli sonrası büyük üne kavuşan Joe Schreibvogel, Oklahama'da kaplanların başı çektiği bir hayvanat bahçesini yöneten tuhaf bir adam olarak biliniyor. Dizide Joe'nun hayvanat bahçesini açık tutabilmek için akıl sağlığını kaybetme pahasına savaşması, kendi yarattığı "Joe Exotic" karakterine nasıl büründüğünün hikayesi anlatılacak.

Sezonu sekiz bölüm sürecek projenin yapımını Imagine Television Studios ve CBS Television Studios üstlendi. Henüz yayıncısı belli olmayan dizi için görüşmeler yakında başlayacak. Texas Montly'de yayınlanan Leif Reigstad imzalı "Joe Exotic: A Dark Journey Into the World of a Man Gone Wild" yazısından uyarlanacak. Dan Lagana (American Vandal) senaryoyu üstlendi ve yapımcılığın yanı sıra showrunner olarak da görev alacak.

Rol, Cage'in kariyerinin ilk dizi başrolü olarak öne çıkıyor. Sinema ağırlıklı bir kariyeri olan aktör, Leaving Las Vegas filmiyle Oscar ödülü kazandı. Yapımcılığı üstlenen Imagine ve CBS, birlikte Why Women Kill, 68 Whiskey ve Swagger dizilerini de hazırlıyor.

Yeni dizi, Joe Exotic'le ilgili duyurulan ikinci TV projesi oldu. Kate McKinnon'ın Carole Baskin'i canlandıracağı yeni dizi de Wondery'nin Joe Exotic'i konu alan bir podcast serisinden hazırlanacak. Universal Content Productions senaristi henüz belli olmayan dizinin yapımını üstlendi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER