Payitaht Abdülhamid oyuncuları canlı yayınla sevenleriyle buluştu!

Payitaht Abdülhamid oyuncuları canlı yayınla sevenleriyle buluştu!
Payitaht Abdülhamid oyuncuları Bülent İnal, Gürkan Uygun, Bahadır Yenişehirlioğlu, Cem Uçan ile yönetmen Doğan Ümit Karaca ve senarist Uğur Uzunok, 1 Mayıs Cuma akşamı #evhayatdolu hashtag’i ile Payitaht Abdülhamid Youtube kanalında yaptıkları canlı yayınla sevenleriyle buluştu.

Ekip, canlı yayında onları takip eden sevenlerine 'Evde Kal' ve 'Ramazan' mesajlarını iletti, ayrıca takipçilerin ‘Sizi çok özledik, ne zaman başlayacaksınız? Artık başlayın!” sözlerini ‘Bizler de sizleri çok özledik, şu anda evlerimizden sizinle buluşmak mutluluk veriyor. Dileriz bu günleri sağlıkla atlatırız ve yine karşınızda oluruz.” şeklinde yanıtladı.
Dizide Tahsin Paşa karakterini üstlenen Bahadır Yenişehirlioğlu moderatörlüğünde sevenlerin sorularını yanıtlayan ekip, keyifli bir buluşmaya imza attı.

YÖNETMEN DOĞAN ÜMİT KARACA:
Monitörün başında gözlerimin dolduğu bütün sahneleri çok seviyorum.

Yönetmen Doğan Ümit Karaca’ya canlı yayında gelen; “Çekerken en zorlandığınız ve eğlendiğiniz sahne var mı?” sorusuna başarılı yönetmen;

Aslında bütün sahnelerimiz özel ve güzel. Diğerlerinde hiç zorlanmamışım ve eğlenmemişim gibi cevaplamak olmasın. Bir sahnede neler olacağını bilsem bile duygusal sahneler ve aksiyon sahneleri benim adıma çok keyifli oluyor. Oyuncunun ağladığı, duygusal sahnelerde benim de gözlerim doluyorsa monitör başında bundan büyük keyif alıyorum. Şiir gibi akan sahneler, aksiyonda da  öyle, montajında o güzelliği de akıp gidiyor çok keyifli. Mesela Hünkarın bütün sahnelerinin güzelliğinin yanı sıra ailesinin içindeki öznel sahneleri, Cem Uçan ve Gürkan Uygun ile aksiyon sahnelerinin, aksiyonunun yanında artistik havada çekilmesini ayrıca çok seviyorum.” dedi.

SENARİST UĞUR UZUNOK’TAN KİTAP TAVSİYELERİ
Dizinin senaristi Uğur Uzunok’a izleyenlerden gelen “Okuduğunuz tarih kitaplarından bir kitap tavsiyeniz olursa ne olur?” sorusuna cevap şu oldu; 

“Çok okuyan biri olarak tek bir kitap ismi vermem doğru değil. Mustafa Nejat Sepetçioğlu ‘Çatı, Kapı, Anahtar, Konak, Kilit’  diye giden bir beşleme kitabı vardı lise yıllarında okuduğum Türklerin Anadolu’ya girmesini anlatıyordu. O beni çok etkilemişti. Onun dışında İhsan Oktay Anar’ı severim. Puslu Kıtalar Atlası da- Uzun İhsan Efendi maceralarını severim.Bu aralar Reşat Ekrem Koçu’nun ‘Tarihimizde Garip Vakalar’ isminde bir dönem kitabı okudum. Ve bir başka tavsiyem de Tarık Bin Ziyad - Endülüs Fethi olur.”
 
BÜLENT İNAL:
“Baston benim yoldaşım gibi oldu.”

Dizinin Abdülhamid Han karakterini başarıyla canlandıran usta oyuncusu Bülent İnal’a kendisini özleyen hayranları tarafından gelen sorulardan birisi “Sizi çok özledik. Bastonla oynamak konuşurken zor olmuyor mu? Özel bir çalışmanız var mı?” oldu. Usta sanatçı;

Böyle bir gecede hem dostlarımı görmek, hem de siz sevenlerimizle bir arada bu canlı yayında olmak muhteşem. Biz de sizleri çok özledik. Bir yandan da evdeki huzura ve keyfe alıştık. Umarım en kısa zamanda sete döneriz. Tabii bu baston meselesi konu oldu. Anlam katmak lazımdı, bunu aksesuar olarak taşımamalıydım. Senaryonun gelişmesiyle birlikte biz de aklımıza geleni ekliyoruz sahnelere. Baston benim yoldaşım gibi oldu. Bazen biraz fazla kullanıyorum ve gereğinden fazla oynadığım anlar da oluyor. Ama gereği kadar kullanmaya çalışıyorum. Yolda çevirip ben diziyi bastonla izliyorum diyenler bile oldu. Bu hoşuma gidiyor.” diye yanıt verdi.

CEM UÇAN:
“Ahmet Celaleddin komple siyahı tercih ediyor!”

Dizinin Ahmet Celaleddin Paşa’sı Cem Uçan, kendisine gelen “Fes’i neden siyah?” sorusuna;

“Sadece fes değil, Ahmed Celaleddin komple siyahı tercih ediyor. Kostümsel ve karakteristik olarak Es Film’le, yapımcımız Yusuf bey (Esenkal) ve senaristimiz Uğur (Uzunok) ile konuştuk oturup karakter ve kostümü hakkında.  Çizilen ne ise öyle yansıyor benim tarafımdan ekrana. Ben çok keyif alıyorum bu kostümden de karakterimden de.” yanıtını verdi. Senarist Uğur Uzunok da Cem Uçan’ın cevabına ek olarak: “Siyah olmasının esprisi siyah ışığı emer. Metaforik açıdan İstihbarat şefi de her bilgiyi emen bir adam olmasından dolayı bu şekilde karar verdik.” yanıtını verdi.

GÜRKAN UYGUN:
“Halil Halid ile karşı karşıya gelsem!”

Payitaht Abdülhamid’in sadık hafiyesi Halil Halid rolünü başarıyla üstlenen ünlü oyuncu Gürkan Uygun, sevenlerinin sorularının arasında olan “Halil Halid ile karşı karşıya gelseydi, Gürkan olarak ona ne söylerdi?” sorusuna;

Halil Halid tarihte mühim, önemli vazifelerde bulunmuş, birkaç dil bilen ve dünyanın birçok ülkesini gezmiş önemli bir zat. Belki dünyanın hangi ülkesini sevdiğini sorardım? Profesörlük yapmış, hafiye olarak önemli vazifeler görmüş Halid Halid’e tekrar yaşadığı döneme dönse neleri değiştirmek isterdi? Onu sorardım. Düşünsenize, belki dünyanın birçok ülkesinde kendi kimliğini saklayarak olayların içinde yaşamış biri ve dolayısıyla onun yaşadıkları ve gördüğü yerleri merak ediyorum.” yanıtını verdi.  

BAHADIR YENİŞEHİRLİOĞLU:
“En duygulandığım sahne!”

Dizinin sevilen Tahsin Paşa karakteri, oyuncu, sunucu ve şair Bahadır Yenişehirlioğlu, canlı yayında kendisine gelen “En duygulandığınız sahne hangisiydi?” sorusuna;  

“Hamidimiz sahnesiydi. 3’lü bir sahneydi ve çok duygulandım. Süpürge sahnesi vardı marangozhanede o da çok duygusaldı. Ve Mabeyn de Abdülhamid’e kavuştuğum sahne. Benim için çok etkileyiciydi.” dedi.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER