TRT1'den Ramazan ayına özel içerikler!

TRT1'den Ramazan ayına özel içerikler!
TRT 1, Ramazan ayına özel olarak hazırlanan içerikleri ile Ramazan bereketini ekrana taşıyacak. Ramazan ayı boyunca her gün birbirinden özel programlar ve diziler TRT 1’de izleyici karşısına çıkacak.
 
Ramazan Ayına Özel İddialı İki Yeni Yapım
 
TRT 1 Ramazan ayında, Mesnevi’den Hikayeler ve Kuşlarla Yolculuk isimli iki yeni iddialı yapımla da izleyicinin karşısına çıkacak. Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin dünyaya ilham veren ölümsüz eseri Mesnevi’de yer alan hikayeler, Bahadır Yenişehirlioğlu’nun şiir tadındaki anlatımıyla, Ramazan ayına mânâ katacak. Anlatımların ebru sanatı ve hayal perdesiyle zenginleşeceği her bölümde, hikayeler konunun uzmanları tarafından şerh edilecek.
“Mesnevi’den Hikayeler” her gün 18.30 TRT 1 ekranlarına olacak.
 
Feridüddin Attar’ın Mantik-üt Tayr’ından esinlenilerek hazırlanan Kuşlarla Yolculuk dizisi, doğru yola ulaşma hikayesini anlatacak ve Ramazan ayı boyunca her gün ekrana gelecek. Dizinin her bir bölümünde Mantıku't-Tayr adlı eserdeki 9 kuşu simgeleyen dervişlerin ve “Hüdhüd” ‘ü simgeleyen Şeyhin hayata bakış açılarını, yaşam felsefelerini, kainat, tabiat ve insanla ilişkilerini değerlendirdiği öyküler ekrana gelecek. 9 ayrı kuşun yanı sıra “papağan kuşunu temsil eden ve “ölümsüzlük iksirini” bulma arzusunu sergileyen Seyyah’ın da maruz kalacağı “imtihan” vesilesiyle Şeyh’in rehberliğine duyacağı ihtiyaç ayrıca işlenecek.
 
Kuşlarla Yolculuk, Ramazan boyunca her gün saat 19.00’da TRT 1’de.

Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması’nın Saati Erkene Çekildi

Geçtiğimiz yıllarda büyük bir beğeni ile izlenen Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması bu yıl iftar sofralarına eşlik edecek. Ramazan boyunca her gün TRT 1 ekranında olacak yarışma, Ramazan Sevinci programının hemen ardından saat 20.05’te izleyici karşısına çıkacak. Ramazan ayı ile klasikleşen dizilerin tekrar bölümleri de yine TRT 1’de yerini alacak. Ramazan Güzeldir ve Yunus Emre Aşkın Yolcuğu her gün, Dengi Dengine ise her hafta sonu izleyici ile buluşacak.

TRT her yıl olduğu gibi sahur ve iftar sofralarına eşlik edecek
 
Her yıl büyük bir ilgiyle takip edilen, Ramazan ayının vazgeçilmeyen programları “Ramazan Sevinci ve Sahur Bereketi” her yıl olduğu gibi bu Ramazan da izleyicilerin yanında olacak. Ramazan ayının birleştirici ve bütünleştirici ruhunu, milli ve manevi değerlerimizle kaynaştıran programlarda; Kur’an-ı Kerim tilaveti, birbirinden değerli konukların sohbetleri ve TRT Radyo sanatçılarının ilahileri yine TRT 1 ekranında olacak. Ramazan Sevinci, Bekir Develi’nin sunumuyla her akşam 19.30’da; Sahur Bereketi ise Ali Bektaş’ın sunumuyla her gece 02.30’da sofralara eşlik edecek.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER