İsveç ve Danimarka'da prodüksiyonlar yeniden başlıyor

İsveç ve Danimarka'da prodüksiyonlar yeniden başlıyor
İsveç ve Danimarka'daki prodüksiyonlar virüs sonrası normale dönmeye başlıyor.

İsveç, ülke genelinde karantina veya sert önlemler duyuran bir ülke olmamasına rağmen Danimarka'yla birlikte prodüksiyonların devam etmesi için belli resmi esasları duyuran ilk Avrupa ülkelerinden oldu. "Nordic Film Guide" ismiyle duyurulan yönlendirme belgesi iki hükümetin sağladığı bilgiler ışığında İsveç'teki prodüksiyon şirketi Hobby Film tarafından hazırlandı. 

Buna göre İsveç, setlerde en fazla 50 kişi bulunmasına izin veriyor. Danimarka 14 Nisan'dan itibaren film çekimlerine izin vermiş durumda. Ancak prodüksiyon devam ederken sosyal mesafeye dikkat edilecek. Dolayısıyla çok fazla kişinin yer aldığı büyük sahneler yasak. Bunlara örnek olarak gece kulübü veya kilise sahneleri gösteriliyor. Öpüşme ve sevişme sahneleri resmi olarak yasak değil. Oyuncuların birbiriyle fazla yakın olması nedeniyle tavsiye edilmiyor.

Departmanlarda daha az insan çalışacak ve vardiya sistemiyle devam edilecek. Nordic Film Guide'a göre bu durumun verimlilikte %10 azalmaya sebep olması bekleniyor. Kadro görüşmeleri uzaktan video konferans yöntemiyle veya oyuncunun kendisinin çektiği videolar eşliğinde yapılacak. Setlerde herkese maske temin edilecek. Açık büfe yemekler yasaklandı. Bütün yemekler tek menü olarak hazırlanacak.

İsveç, halka açık mekanlarda çekimlere izin verirken Danimarka çekim mekanına göre izin veriyor. Danimarkalı yetkilerle film ekibinin tamamının mekanlarda yer alması için görüşmelere devam ediliyor. Danimarka'da kısmı karantina devam ettiğinden okullar, restoranlar, sinemalar ve dükkanların bir kısmı kapalı. İsveç'te ise aksine okullar, restoranlar ve iş yerleri açık kalmaya devam etti. Nordic Film Guide'a göre iki ülke de farklı stratejiler etkilese de virüse karşı savaşlarında başarı göstermeye başladılar. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER