Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı 23 Nisan klibini Zeynep Günay Tan yönetti!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı 23 Nisan klibini Zeynep Günay Tan yönetti!
KoronaVirüs günlerinden geçerken yaklaşık bir aydır kısmi karantina ve sosyal izolasyon yaşıyoruz. Ülkemiz için en önemli ve anlamlı bayramlardan biri yaklaşırken Milli eğitim Bakanlığı'nın önderliğinde bir klip hazırlandı. 

Gazi Üniversitesi Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Orkestra Şefi Doç. Dr. Mehmet Efe’nin bestelediği, sözlerini Şermin Yaşar ve Mehmet Efe’nin birlikte yazdığı, 23 Nisan 100. Yıl Marşı’nın düzenlemesi Serkan Sönmez tarafından yapıldı. Gazi Üniversitesi Müzik Bölümü, Hacettepe Devlet Konservatuarı, Prof. Dr. Mehmet Sağlam Ortaokulu, Ulubatlı Hasan Ortaokulu öğrencileri marşı evlerinde seslendirdiler.

Ulusal egemenlik coşkusunun tek nefes olduğu 100. yıl marşına özel bir klip de hazırlandı. Koronavirüs önlemleri nedeniyle çocukların çekim ekipleriyle bir araya gelmemesi için görüntüler cep telefonu ile çekildi. Klibin yönetmenliğini Zeynep Günay Tan yaptı. “23 Nisan, bu ülkede her çocuğun üzerine doğar doğmaz iliştirilmiş ve oradan asla alınamayacak bir bağımsızlık hediyesidir…” spotunu Haluk Bilginer’in seslendirmesiyle başlayan klipte farklı farklı evlerde, Türkiye’nin farklı bölgelerinde aynı coşkuya, aynı heyecana uyanan çocuklar, bebekler yer aldı.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER