Netflix'in Octavia Spencer'lı yeni draması Madam C.J. Walker 20 Mart'ta başlıyor

Netflix'in Octavia Spencer'lı yeni draması Madam C.J. Walker 20 Mart'ta başlıyor
Oscar ödüllü ünlü oyuncu Octavia Spencer'ın başrolünü üstlendiği yeni Netflix dizisi Madam CJ Walker 20 Mart'ta başlıyor. Dizinin resmi tanıtımı yayınlandı.

Lebron James'in de yapımcılarından olduğu mini dizinin sezonu dört bölüm sürecek ve ismini aldığı Madam C.J. Walker'ın hayatını anlatacak. Senaryosunu Nicole Asher'ın yazacağı yeni dizi, A’Lelia Bundles'ın yazdığı On Her Own Ground kitabından uyarlandı. Kitabın haklarını 2016'da alan Zero Gravity de yapımcılar arasında yer aldı.

Gerçek ismi Sarah Breedlove olan Madam C.J. Walker, kendi servetini elde eden ilk siyahi kadın milyarder olarak biliniyor. Çamaşırcı olarak çalışırken siyahlara yönelik saç bakım ürünleri satmaya başlayan girişimcinin evlilikleri, aile hayatı, işinde ve özel hayatında karşılaştığı zorluklar anlatılacak.

Kadroda Spencer'ın dışında Tiffany Haddish, Carmen Ejogo, Blair Underwood, Garrett Morris ve Kevin Carroll da yer alıyor. Haddish, Breedlove'un ilk eşinden kızı Lelia'yı canlandıracak. Bekar ve çalışkan bir anne tarafında yetiştirilen Lelia, sorumsuz John Robinson'la evlenmiş ve kendisini sık sık kocasını savunurken buluyor.

Ejogo (True Detective, Selma), Sarah'ın eski arkadaşı Addie'yi canlandıracak. Addie de Sarah gibi saç tasarımı üzerine çalışan bir iş kadını ve haliyle en büyük rakibi. Underwood (When They See Us),  Sarah'nın kocası Chares James Walker'ı canlandıracak. Eşinin işini destekleyen James, yürütmesinde ona yardım ediyor ama aynı zamanda işin getirdiği stres nedeniyle onunla ilgili endişeleniyor.

Morris (2 Broke Girls), CJ'in eskiden köle olan babası Cleophus'u canlandıracak. Kızıyla ve damadıyla yaşamaya gelen Cleophus da yeni işinde kızına destek oluyor. Carroll (Snowfall, The Leftovers) ise patentler üzerine uzman Ransom'ı oynayacak. Ransom, avukatlığını üstlenerek Sarah'a işini korumasında yardım ediyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER