Doğa meraklıları Şubat ayında BBC Earth’te buluşuyor!

Doğa meraklıları Şubat ayında BBC Earth’te buluşuyor!
İddialı belgeselleri izleyici ile buluşturan BBC Earth, Şubat 2020 itibariyle dört farklı yapımı ekranlara getiriyor. Dünyanın en uzak yerlerinden, kozmik uzayın keşfine uzanan yapımlar Digiturk, Tivibu ve D-Smart platformlarında yer alan BBC Earth’de izlenebiliniyor.

BBC Earth’te Şubat ayında gösterilecek yapımlar şöyle;

Simon Reeve ile Kuzey Amerika (1x5): Yazar ve maceracı Simon Reeve, Kuzey Amerika’ya doğru inanılmaz bir yolculuğa çıkıyor. Yoksulluk, siyasal sınırlar ve insanlık dramlarının yanı sıra büyük bir zenginliğin de yaşandığı, çölleri ve ormanlarıyla uçsuz bucaksız bir kıta olan Kuzey Amerika yeniden keşfediliyor. Simon, bu kezbelirsiz bir gelecekle karşı karşıya olan Montana sığır çobanlarıyla ve daha iyi bir yaşam için kuzeye göç eden Guatemala yerlileriyle tanışıyor. Daha önce Meksika güneşi altında ısınan, Kuzey Kutbu'nda titreyen Simon, yeni serüveninde büyüleyici kıtanın havasına alışmaya çalışıyor.

Ben Fogle ile Vahşilerin Yaşam Alanları (7x12): Kaşif Ben Fogle, yedinci sezonunda modern yaşamın koşuşturmacasına sırt çeviren ve dünyanın en uzak yerlerinde hayat kuran insanlarla görüşeceği belgesel dizisiyle ekranlara geri dönüyor. Maceranın yedinci sezonunda, Ben’in çeşitli sosyal sınıflardan gelen ve alışkın olduklarından çok farklı yola girmeyi seçen cesur kişilerle bir araya gelişi yer alıyor. İlk dört bölümde Ben, 20 yıl önce Ozark Ulusal Ormanı’ndan 200 dönüm arazi satın alan usta bir zanaatkârla ve şansız bir günün ardından bavullarını toplayıp okul otobüsünden bozma bir karavanla Yeni Zelanda’nın engebeli sahil şeridini ve çarpıcı sıradağlarını gezmek için yollara düşen bir aile ile tanışıyor. Belgesel ilerleyen bölümlerde kuzey kutbunda bir adada yaşamakta olan, Everest'e tırmanan ilk Norveçli kadının yaşam öyküsüne yer veriyor. Bu sezon boyunca Ben, farklı bir arayış için günlük hayatı geride bırakmanın nasıl bir şey olduğunu keşfediyor.

Einstein ve Hawking: Evrenin Efendileri (1x2): 20. yüzyılın en büyük beyinlerinden ikisinin tüm insanlığa bıraktıkları eşsiz miras, Evrenin Efendileri ile ekranlara geliyor. Einstein, oluşumundan nihai yok oluşuna kadar evrenin işleyişini keşfetmek ve tahmin etmek için “Görelilik Kuramı”nı ortaya attı. İngiliz fizikçi Stephen Hawking, Büyük Patlama ve Kara Delikler üzerinde öncü çalışmalar yaptı ve 'Her Şeyin Kuramı'nı ortaya atarak evrene ilişkin kuantum düzeyde daha büyük bir kavrayışı keşfetmek istedi. Einstein ve Hawking'in röportajlarını ve kayıtlarını kullanan bu ufuk açıcı belgesel, iki bilim insanını hayata döndürürken; yeni tartışmalar ve karşı görüşler ortaya koyuyor.

Tropik Adalar (1x3): Dünya’nın ikonik adalarından Madagaskar, Borneo ve Hawaii’ye yer vererek bu eşsiz habitatların yaban hayatını, tarihini ve kültürünü araştıran Tropik Adalar, gezegenimizin sağlığını ölçmek, bu değerli cennetleri korumak ve ekolojisini kurtarmak için savaşın ön cephesinde mücadele eden bilim insanlarına da yer veriyor. Tüm adalar içindeki en geniş hayvan çeşitliliğine sahip Madagaskar, zorlu doğası ile eşsiz bir görsel şölen sunuyor. Yüzen maymunlara, uçan yılanlara ve dev etçil bitkilere ev sahipliği yapan Borneo’nun benzersiz tropikal ormanlarında ve yüksek dağlarında ise sadece en dirençli olanlar hayatta kalabiliyor. Yeryüzündeki cennet olarak anılan Hawaii ise nefes kesici doğal güzelliklerinin yanı sıra zorlu yaşam mücadelesini ekranlara taşıyor.

Program

Yayın Tarihi

Yayın Saati

Tropik Adalar

06/02/2020

22:00

Ben Fogle ile Vahşilerin Yaşam Alanları

09/02/2020

21:00

Simon Reeve ile Kuzey Amerika

16/02/2020

20:00

Einstein ve Hawking: Evrenin Efendileri

16/02/2020

21:45
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER