MIPTV 2020'nin onur konuğu ülkesi Güney Kore oldu

MIPTV 2020'nin onur konuğu ülkesi Güney Kore oldu
Dünyanın önde gelen içerik fuarı MIPTV'nin bu yılki onur konuğu ülkesi belli oldu. 30 Mart-2 Nisan tarihleri arasında Cannes'da düzenlenecek fuarın ev sahibi Güney Kore.

Kültürel ihracatı 2018'de %8.4 artarak 9.55 milyar dolara çıkan Kore'de 122,962 TV başlığının ihracatı yapıldı ve 326.8 milyon $ gelir elde edildi. Bunların arasında A.B.D.'nin en beğenilen formatlarından biri olan The Masked Singer ve The Good Doctor da bulunuyor. Dizinin A.B.D. uyarlaması geçtiğimiz yıl dünyanın en çok izlenen dizisi olurken Türk uyarlaması ise ülkenin en çok izlenen dizisi olmaya devam ediyor.

Güney Kore'de 19.5 milyon TV, 30.8 milyon ücretli platform üyeliği bulunuyor ve dünyanın önde gelen televizyon sektörlerinden birisine sahip olmasıyla öne çıkıyor. MIPTV'de ülkedeki yayın ve iletişim hizmetlerinden sorumlu Korea Communications Commission (KCC) sponsor olarak yer alacak. Fuar boyunca Kore'deki TV sektörünü konu alan pek çok konferansın ve etkinliğin düzenlenmesi bekleniyor. 

Ayrıca ülkenin önde gelen medya kuruluşlarından Korean Broadcasting System (KBS), Munhwa Broadcasting Corp (MBC), Seoul Broadcasting System (SBS), Educational Broadcasting System (EBS), CJ ENM ve JTBC'nin fuara katılacağı belirtildi. Geçtiğimiz yıllarda fuarda Fransa, Çin, Rusya, Japonya, Almanya, Türkiye, Meksika veya İsrail gibi ülkeler onur konuğu ülke olarak yer aldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER