Beykoz Tiyatro Akademisi binlerce gence kapılarını açtı!

Beykoz Tiyatro Akademisi binlerce gence kapılarını açtı!
Sanat alanında yaptığı projelerle adından söz ettiren Beykoz Belediyesi, şimdi de temelini attığı tiyatro akademisiyle binlerce gence kapılarını açtı.

Uzun zamandır dizi ve filmlerin çekim merkezi haline gelen adeta film platosuna çevrilen Beykoz’un şimdi de tiyatro akademisi oldu. Belediye Başkanı Murat Aydın’ın öncülüğünde yapılan çağrıya ilçedeki 16 liseden 3014 başvuru yapıldı. Yapılan başvuru sonrasında 1100 öğrenciyle 32 derslik kurularak diksiyon, sahne sanatları, vücut dili kullanımı eğitimleri verilerek geleceği parlak ve kültürlü bireyler yetişecek. Geriye kalan 1914 öğrencisi de ayda iki defa yapılan atölye dersleriyle kültürel etkinlikte yer alacak. Sinema ve dizi dünyasındaki birçok önemli isimde tiyatro akademisine gelerek binlerce öğrenciye ders verecek.

Kurulan tiyatro akademisine gelen rekor katılımla yerel yönetimler arasında rekor kıran proje için konuşan Belediye başkanı Murat Aydın, “Tiyatro Akademisinin öğrencileri mezun olduktan sonra oyunculuk yapmasalar bile, doktor, hakim, mühendis yada esnaf olsalar bile diksiyonu düzgün, hitabeti düzgün, beden dilini etkili kullanan, özgüveni yüksek nitelikli meslek sahibi kişiler olmasını istiyoruz” dedi.

Beykoz’un hikayesi yazılacak

Kurulan Tiyatro Akademisi’nde ders almaya başlayan öğrenciler, yolda sokakta ya da alışverişte gördükleri her şeyin hikayesini yazacak. Akademi eğitimi bulunan ve çoğu akademisyen eğitici kadrosuyla senaryo derslerinin işleneceği Tiyatro Akademisi, bu vesileyle Beykoz’un hikayesi yazılacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER