Digiturk, yabancı diziler için sitelere telif uyarısı göndermeye devam ediyor

Digiturk, yabancı diziler için sitelere telif uyarısı göndermeye devam ediyor
Digiturk'ün online dizi siteleriyle olan savaşı devam ediyor. Kaçak futbol yayınlarının yanı sıra yabancı dizi sitelerini de takip eden şirket, bir süre önce yine yayınladığı pek çok dizi için sitelere telif uyarısı gönderdi.

Kendi online yayın platformu bein Connect ve bein Series ismini taşıyan kanallarında yabancı dizi yayınlayan Digiturk, özellikle Game of Thrones dizisini yayınladığı dönemde takındığı agresif tutumla dikkat çekmişti. Şirketin yakın zamanda öncesinde telif uyarısıyla kaldırttığı dizilerin arasında The Outsider, Arrow, The Flash, Supergirl, Black Lightning, Supernatural, All American, Manifest, Young Sheldon ve Mom da bulunuyor.

Digiturk daha önce His Dark Materials, Euphoria, Westworld, Watchmen, Sharp Objects, Chernobyl, Big Little Lies ve True Detective gibi popüler diğer bazı yapımlar için de telif uyarısı gönderdi.

Ülkemizdeki yabancı dizi yayıncılarından FOX Networks Group'un (FX Türkiye, FOX Crime, FOX Life Türkiye) da zaman zaman bazı diziler için telif uyarısı gönderdiği biliniyor. Bunların arasında This is Us, The Walking Dead, American Horror Story, 9-1-1, Homeland, War of the Worlds, The Resident ve Legion da yer alıyor. Benzer şekile BluTV de kendi orijinal yapımlarının yanı sıra The Handmaid's Tale, The Young Pope, Victoria, Condor ve Patrick Melrose gibi yabancı diziler için online dizi sitelerine telif uyarısı gönderdi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER