M. Night Shyamalan ve Apple TV+, Servant dizisi nedeniyle davalık oldu

M. Night Shyamalan ve Apple TV+, Servant dizisi nedeniyle davalık oldu
Kasım ayında yayın hayatına başlayan Apple TV+ ve Servant dizisinin yapımcısı M. Night Shyamalan davalık oldular.

Davayı açan 2013 yapımı The Truth About Emanuel filminin yönetmeni Francesca Gregorini. Gregorini, Servant’ın The Truth About Emanuel’ın hikayesi, teması ve karakterleri dahil birçok özelliğini kopyaladığını ileri sürdü. Buna göre dizi, filmdeki olayı alıp hikayesini erkek bakış açısından anlatarak filmi yozlaştırmış.

28 Kasım'da başlayan ve 10 bölümlük sezonunu yarın yayınlanacak bölümüyle tamamlayacak olan Servant'ın başrollerinde Lauren Ambrose, Toby Kebbell, Rupert Grint ve Nell Tiger Free yer alıyor. Tony Basgallop‘un yaratıcısı olduğu projede Shyamalan yürütücü yapımcı olmanın yanı sıra yönetmen olarak da yer aldı. Dizi, başlamadan ikinci sezon onayını da aldı.

Servant'ta bir çiftin yeni doğan bebeklerinin ölmesi sonucunda yaşadıkları trajediyle başa çıkabilmeleri için terapinin bir parçası olarak gerçeğine fazlasıyla benzeyen oyuncak bir bebek alınıyor. Bu bebekle ilgilenmesi için tuttukları dadı işe başladıktan sonra oyuncak bebeğin gerçek bir bebeğe dönüşmesiyle her şey tuhaf bir hâl alıyor.

The Truth About Emanuel'de ise psikolojik sorunları olan Emanuel, kaybettiği annesine çok benzeyen yan komşusu Linda’nın bebeğine bakmaya başlıyor. Yaşadığı kötü olaylarla başa çıkmaya çalışan Linda, gerçeğine fazlasıyla benzeyen oyuncak bir bebeği kendi çocuğu sanıyor. Film, Emanuel ve Linda arasındaki ilişkiye odaklanıyor.  

Apple, açılan dava hakkında yorum yapmaktan kaçınırken Servant’ın yaratıcıları ise benzerliklerin bir tesadüf olduğunu belirtti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER