Figen Şakacı’nın, TOY İstanbul’da Öykü Okur-Yazarlığı atölyesi başlıyor!

Figen Şakacı’nın, TOY İstanbul’da Öykü Okur-Yazarlığı atölyesi başlıyor!
Kaleme aldığı kitaplar büyük beğeniyle takip edilen Figen Şakacı’nın, TOY İstanbul’da “Yazmazsam Delirir Miyim?” adlı Öykü Okur-Yazarlığı atölyesi 13 Şubat’ta başlıyor. 6 hafta boyunca Perşembe günleri gerçekleşecek atölye için başvurular başladı!
 
Bitirgen”, “Pala Hayriye”, “Hayriye Hanım’ı Kim Çaldı?” kitaplarının başarılı yazarı Figen Şakacı, düzenlediği Öykü Okur-Yazarlığı: Yazmazsam Delirir Miyim? atölyesinde; “Gerçekten içimizden gelen yazma dürtüsü bu kadar güçlü mü? Okuduğumuz metinlerde aradığımız, bulunca sevindiklerimiz neler?” gibi sorulara katılımcılarla birlikte cevap arayacak, atölye boyunca hem öyküler okunup hem de yeni öyküler yazılacak.
 
“Sait Faik’in “Haritada Bir Nokta” öyküsü “kalemi yonttum, yonttuktan sonra tuttum öptüm. Yazmasam deli olacaktım” cümlesiyle biter. Her birimiz kendimize ait kalemlerimizi yontacak; yazmanın bize kattıklarına, bizim yazıya kattıklarımıza bakacağız. Her hafta bir öykü okuyarak; o öyküdeki karakterleri kendi hayal dünyamızda bir kez daha yaratacağız, her okuduğumuz öyküde öğrendiğimiz yeni kelimeleri “kelime kesesi”nde saklayacağız. Atölye boyunca hem okuduklarımızı hem de yazdıklarımızı birlikte değerlendirecek; altı haftanın sonunda içinde yarattığımız karakterlerin ve öğrendiğimiz kelimelerin yer aldığı yepyeni öyküler yazacağız. Hevesle, heyecanla ve merakla…”
 
6 hafta sürecek “Öykü Okur-Yazarlığı: Yazmazsam Delirir Miyim?” 13 Şubat 2020 Perşembe akşamı 19.00-22.00 saatlerinde arasında başlayacak.
 
TOY İstanbul’un ev sahipliği yaptığı atölyeye katılmak için, toyistanbul.com/atolye adresinden başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER