Orlando Jones, American Gods dizisinden kovuldu

Orlando Jones, American Gods dizisinden kovuldu
American Gods'ın kamera arası durulmuyor. Dizide Mr. Nancy karakterini canlandıran Orlando Jones, Twitter hesabından diziden kovulduğunu açıkladı.

Jones'un açıklamasına göre showrunner Charles Eglee, karakterin "siyah Amerika için yanlış mesaj gönderdiğini" düşündüğü için Jones'u ve karakterini kullanmama kararı aldı. Diziye senarist ve yapımcı pozisyonuyla da katkı sağlayan aktör, açıklamasında Eglee'yi 'Connecticut doğumlu ve Yale eğitimli, çok akıllı ve beyaz bir adam' olarak tanımladı. 10 Eylül'de kovulduğunu ekleyen Jones, ayrıca yapım şirketi Fremantle'ı da eleştirerek ikinci sınıf vatandaş gibi davranıldığını belirtti.

American Gods'ın birinci sezonunun ardından diziyi hazırlayan Bryan Fuller ve Michael Green projeden ayrılık kararı aldılar. Nedeni ise tarafların dizinin gidişatı ve bütçe konusunda yapım şirketiyle anlaşamamaları oldu. İkinci sezonun showrunnerıyla da senaryo ve bazı sahneler beğenilmediği için sezon finali öncesi ayrılık kararı alındı. Hatta Jones'un da dahil olduğu bazı isimlerle sezon finalinin eksikleri tamamlandı. Bunun ardından 3. sezon öncesi Charles Eglee başa getirildi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER