Başak Özcan, Küçük Şeyler filmindeki rolüyle dikkat çekiyor!

Başak Özcan, Küçük Şeyler filmindeki rolüyle dikkat çekiyor!
Başak Özcan, beyazperdedeki ilk deneyimini başrollerinde yer aldığı, Kıvanç Sezer’in “Küçük Şeyler” filminde yaşadı. Filmdeki performansıyla oyunculuk yeteneğini gözler önüne seren Özcan’ın, sinemamız için yeni yetenek, yeni umut olduğu konuşuluyor. Filmdeki rolüyle önce 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde “Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü”ne layık görülen, ardından 9. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü alan Başak Özcan’a son olarak, 9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali tarafından, bu yıl ilk defa verilen “Jüri Özel Takdiri” sertifikası takdim edildi.
 
Bir beyaz yaka komedisi olan Kıvanç Sezer’in ikinci uzun metraj filmi “Küçük Şeyler”, bölge müdürü olarak çalıştığı ilaç şirketinden atılarak işsiz kalan Onur ve eşi Bahar arasında bozulan dengeleri ve evliliklerini anlatıyor. Filmin başrol oyuncularından Başak Özcan, ekonomik koşulların getirdiği konforu sonuna kadar kullanan, konfor alanını kaybetmeye başladığında ilişkisini ve kendini sorgulayarak dönüşüm geçiren bir ana sınıfı öğretmenini canlandırıyor. Bahar (Başak Özcan), eşi Onur’un (Alican Yücesoy) işsiz kalmasıyla birlikte yavaş yavaş kaybettiğini hissettiği konforlu dünyayı yakalamaya çalışıyor, sürekli değersizleştirilmeye rağmen inatla “ben de varım” diyor. İlk filmindeki oyunculuk performansıyla önce 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde “Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü”ne de layık görülen, ardından 9. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü alan Başak Özcan’a son olarak, 9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali tarafından, bu yıl ilk defa verilen “Jüri Özel Takdiri” sertifikası takdim edildi.
 
Beyaz yakalıların yaşantısını, evli bir çift üzerinden; kavgalarla, kabuslarla, absürt durumlarla, bedensel ve ruhsal değişimlerle beyazperdeye taşıyan “Küçük Şeyler”in başrollerinde Başak Özcan’a Alican Yücesoy eşlik ediyor. Asteros Film, Karaçelik Film ve Zebra Productions yapımı olan “Küçük Şeyler”in yapımcılığını Tolga Karaçelik, Kıvanç Sezer ve Kanat Doğramacı üstleniyor. Dağıtımcılığını TME Films’in yaptığı “Küçük Şeyler”, Adana, Ankara, Antalya Balıkesir, Bursa, Bodrum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Zonguldak’ta sinemalarda!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER