Savaşın Efsaneleri belgeseli ikinci sezonuyla TRT Belgesel’de ekrana gelecek!

Savaşın Efsaneleri belgeseli ikinci sezonuyla TRT Belgesel’de ekrana gelecek!
TRT Belgesel’in beğeni ile izlenen yapımlarından biri olan Savaşın Efsaneleri belgeseli ikinci sezonu ile yeniden ekrana geliyor. Yüzyılda bir gerçekleşen, büyük komutanların birbirleriyle çarpıştıkları etkileyici savaşları ekrana getiren Savaşın Efsaneleri yeni bölümleriyle izleyici karşısına çıkacak.
 
Savaşın sebepleri, tarafları karşı karşıya getiren süreç, hazırlıklar, kırılma anları, taktikler, orduların avantajları ve savaşın sonucunun kronolojik olarak izleyiciye anlatıldığı belgesel, başarılı canlandırmalar ile keyifli bir görsel sunuyor.
 
İkinci sezon ilk bölüm 30 Kasım saat 20.00’de
 
Yeni sezonuyla yine dikkatleri üzerine çekecek Savaşın Efsaneleri’nde; Yermük Savaşı, Ayn Calut Savaşı, Kalka Nehir Savaşı ve Gaugamela Savaşı gibi önemli komutanların yer aldığı savaşlar incelenecek. Belgeselin cumartesi akşamı ekrana gelecek yeni sezon ilk bölümünde ise Watling Street Savaşı izleyici ile buluşacak. Antik çağda Roma İmparatorluğu ile İsyancı Britanyalılar arasında gerçekleşen meydan savaşı, etkileyici anlatımı ve görseli ile büyük beğeni toplayacak.
 
Savaşın Efsaneleri, yeni sezon ilk bölümüyle cumartesi akşamı saat 20.00’de TRT Belgesel’de.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER