Margo Martindale, American Crime Story'nin Monica Lewinsky sezonunun kadrosunda

Margo Martindale, American Crime Story'nin Monica Lewinsky sezonunun kadrosunda
American Crime Story'nin üçüncü sezonunun kadrosuna Margo Martindale de katıldı.

Mart 2018'de ikinci sezonu sona eren dizinin gelecek sezonu Monica Lewinsky skandalını anlatacak. "Impeachment: American Crime Story" adı verilen yeni sezonda Sarah Paulson, skandalı ortaya çıkaran Linda Tripp'i; Beanie Feldstein Monica Lewinsky'yi, Clive Owen Bill Clinton'ı ve Annaleigh Ashford Clinton'ı suçlayan kadınlardan Paula Jones'u canlandıracak. 

Martindale ise Lucianne Golberg'e hayat verecek. Yazarlık yapan Goldberg, Clinton'ın yardımcılarından Vince Foster'ın ölümüyle ilgili bir kitap fikriyle sayesinde Linda Tripp'le tanışıp arkadaş olan bir kadın. Golberg, 1997'de Tripp'e Monica Lewinsky'nin konuşmalarını gizlice kaydetmesi için akıl veren, Tripp'i Maryland'de karşı tarafın rızası olmadan kayda almanın yasal olup olmadığı konusunda yanlış bilgilendiren kişi olarak biliniyor.

Sezon, Jeffrey Toobin'in "A Vast Conspiracy: The Real Story of the Sex Scandal That Nearly Brought Down a President" kitabından esinlenerek hazırlanıyor. Hatta şubat ayında çekimlerine başlanması planlanan sezonun şimdiden prömiyer tarihi şu an için 27 Eylül 2020. Lewisnky yeni sezonun yapımcılarından birisi olarak ekipte yer alıyor.

İkisini The Americans'taki konukluğuyla olmak üzere üç Emmy ödülü kazanan aktrisin TV kariyerinde The Good Wife, The Good Fight, Sneaky Pete ve Justified gibi diziler de bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER