Courtney B. Vance, Genius'ın Aretha Franklin sezonunun kadrosunda

Courtney B. Vance, Genius'ın Aretha Franklin sezonunun kadrosunda
National Geographic'in dizilerinden Genius'ın Aretha Franklin sezonunun kadrosuna Emmy ödüllü aktör Courtney B. Vance (American Crime Story) de dahil oldu.

Ağustos 2018'de hayatını kaybeden ve soul müziğin kraliçesi olarak bilinen Franklin'i Tony ödüllü Cynthia Erivo (The Color Purple) canlandıracak. İsmi "Genius: Aretha" olarak belirlenen sezonda şarkıcının eserlerinin yanı sıra şarkılarını seslendirdiği arşiv görüntüler de kullanılacak. Vance, şarkıcının babası C.L. Franklin'i oynayacak. Sekiz bölüm sürecek sezonun kadrosunda Malcolm Barrett, Patrice Covington, Kimberly Hébert Gregory, Rebecca Naomi Jones ve Sanai Victoria da yer alıyor.

Aretha Franklin sezonunu Pulitzer ödüllü oyun yazarı Suzan-Lori Parks hazırlayacak. Şarkıcının uzun süreli arkadaşı Clive Davis ve Atlantic Records CEO'su Craig Kallman yürütücü yapımcı olarak projede yer alıyor. Imagine Television ve Fox 21 TV Studios ise yapımcılığı üstlendi.

Genius: Aretha, Bahar 2020'de ekrana gelecek. Dizinin üçüncü sezon onayı Nisan 2018'de duyurulduğunda yazar Mary Shelley'in hayatının anlatılacağı açıklanmış, ancak ağustos ayında Franklin vefat edince karar değişikliğine gidilmişti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER