Reed Hastings: Disney+'ın açılışı nedeniyle endişe duymuyoruz

Reed Hastings: Disney+'ın açılışı nedeniyle endişe duymuyoruz
New York Times'ın düzenlediği DealBook konferansına konuk alan Netflix CEO'su Reed Hastings, şirketle ve yeni rekabet zeminiyle ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

Disney+

Hastings, Disney Plus'ın en güçlü yeni rakiplerini olduğunu ama açılıştan dolayı endişe duymadığını belirtti. Ayrıca 12 Kasım'da açılacak platforma üye olmayı planladığını belirtti.

"Disney harika bir şirket, onlara hayranlık duyuyoruz. Harika bir rakipler. Disney, en çok öğrendiğimiz rakip oldu. Netflix zaten büyük bir rekabetin içinde. Herkes internetin işe yaradığını fark etti. Böylece büyük medya şirketleri kendi online yayın platformlarında yatırım yapıyor."

Hastings'e göre kullanıcıların pek çok platforma üye olacak ama kazananı diğerlerinden ayıran platformlarda harcanan vakit olacak. Ayrıca bu rekabetin asıl kaybedeni televizyon olacak.

Sinemalarla olan anlaşmazlık

Netflix'in The Irishman'i sinemalarda geniş vizyonda gösterip göstermeyeceği merak ediliyordu. Oscar kampanyasına katkı sağlaması için düşünülen bu fikirden vazgeçildi. Anlaşmazlık sinemaların 90 günlük özel vizyon aralığı istemesine karşı Netflix'in 60 gün taraftarı olmasıydı.

"Kişisel olarak sinemaları seviyoruz. Farklı bir deneyim. Filmlerimizin sinemalara gelip gelmeyeceği sinemalara göre değişir. Bunda netiz. Sinema işinde değiliz. Üyelerimizi memnun etme işindeyiz."BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER