Kanal D Drama kanalı A.B.D.'de de yayına giriyor

Kanal D Drama kanalı A.B.D.'de de yayına giriyor
 Kanal D Drama kanalı A.B.D.'de de yayına giriyor.

Canal+ merkezli Thema America ve Kanal D International yeni bir anlaşmaya imza attıklarını duyurdular. Buna göre Kanal D Drama, A.B.D.'li yayıncı Comcast üzerinden yayınlanacak. Hatta Comcast, kanalı ekrana getirecek A.B.D.'li ilk yayıncı da oldu. 1 Kasım'dan itibaren Comcast müşterileri Xfinity Latino TV paketiyle kanalı izleyebilecekler.

2018'de açılan kanal, 1500 saatten fazla Türk dizisi içeriğini yayınlıyor. Özellikle Latin Amerika merkezli ve Hispanik kitleye yönelik yayın yapan kanalın hizmet verdiği ülkeler arasında Arjantin, Bolivya, Şili, Ekvador, Peru ve Uruguay da yer alıyor. Geçtiğimiz ay Panama'daki yayınına da başlamıştı.

Anlaşmanın ardından Kanal D International'ın genel müdürü Kerim Emrah Turna “Geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlayan Kanal D Drama, ilk Türk dizi kanalı olmuştu. Comcast aracılığıyla ABD’deki seyirciye ulaşacak olan ilk ‘Türk dizi kanalı’ olmaktan da büyük gurur duyuyoruz. Kanal D Drama’nın yayın hayatına başlamasıyla, Amerika’da bulunan Latin izleyici, Kanal D’nin geniş kataloğunda yer alan, prodüksiyon kalitesi yüksek ve özgün hikaye anlatımıyla dünyada fenomene dönüşen ödüllü Türk dizilerine kesintisiz erişebilecek. Bu Türk medya tarihinin yurt dışındaki en büyük başarılarından birisidir.” açıklamasında bulundu.

Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı ise; “Kanal D, gerek açık kanallarda, gerek pay TV dünyasında, gerekse de isteğe bağlı dijital platformlarda yer alan iddialı dramalarıyla Türk kültürünü, ülkemizin coğrafi güzelliklerini ve tarihi zenginliğini dünya ile paylaşmaya devam edecek.” dedi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER