Ted Sarantos: Friends ve The Office, Netflix sayesinde bugün hala bu kadar popüler

Ted Sarantos: Friends ve The Office, Netflix sayesinde bugün hala bu kadar popüler
Vanit Fair'in düzenlediği New Establishment Summit'e konuk olan Netflix'in içerik sorumlusu Ted Sarantos, platformla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Sunucu Katie Couric'in sorularını yanıtlayan Sarantos, Friends ve The Office'in platformdan ayrılacak olmasına da değindi. 

Sarantos'a göre özellikle Gen Z olarak adlandırılan gençler arasında popüler olan iki dizi, Netflix sayesinde kolay ulaşılabilir olduğu için günümüzde halen bu derece popüler. Daha az popüler olan bir online platformda yayınlanıyor olsaydı halen bu kadar popüler olmazdı.

Couric'in "Netflix'te veya başka bir yerde olması sahiden önemli mi? Dizinin fanları değiller mi?" şeklindeki sorusuna bunun sebeplerden birisi olduğu şeklinde karşılık verirken iki dizinin de daha önce başka formatlarda yayınlandığını ekledi. Gen Z'nin bu dizilere olan takıntısının son birkaç yılda ortaya çıktığına dikkat çekerek pek çok fenomenin Netflix'te yayınlandığı için fenomen olduğunu da ekledi.
 
Friends dizisi 2020'de WarnerMedia'nın yayına hazırladığı yeni platformu HBO Max'e geçecek. HBO Max, geçen ay The Big Bang Theory'nin yayın haklarını da aldı. The Office ise 2021'de Netflix'ten ayrılarak NBCUniversal'ın kurduğu Peacock platformuna geçecek. Netflix ise bu duruma Seinfeld'in yayın haklarını alarak karşılık verdi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER