Yemin dizisi 4 ülkede daha yayına girecek

Yemin dizisi 4 ülkede daha yayına girecek
Yemin (The Promise) dizisi dünyaya yayılmaya devam ediyor. Eccho Rights'ın dağıtımını üstlendiği dizinin dört ülkeye daha stıldığı açıklandı.

Diziyi yayınlayacağı duyurulan ülkeler Polonya (TVP), Hindistan (MX Player), Litvanya (SIA All Media) ve Romanya (Antena Group/Happy Channel) oldu. Yemin, yılın ilk aylarında Gürcistan'daki Imedi TV'ye satılmış, böylece ilk satışı gerçekleşmişti. Karamel Yapım'ın yapımcılığını üstlendiği proje, Kanal 7 ekranlarında 18 Şubat'ta yayınlanmaya başladı. Hafta içi her gün yayınlanan dizinin dünya prömiyeri NATPE'de gerçekleştirildi ve MIPTV'de de tanıtıldı.

Eccho Rights'ın Türk dizilerinden sorumlu ismi Handan Özkubat anlaşma sonrası "Yemin, yüksek bütçeli haftalık bir dizi gibi dursa da günlük olarak yayınlanan harika bir prodüksiyon. Geçtiğimiz yıl boyunca prestijli pek çok primetime dramadan daha fazla izleyici çekti," yorumunda bulundu. 

Yemin Dizisi Hakkında:

Reyhan taşrada doğmuş; geleneksel tarzda yetişmiş mütevazı, genç ve güzel bir kızdır. Annesinin ölümünden sonra hem öksüz hem yetim kalan Reyhan’ın hayatı hiç ummadığı bir anda değişir. Dayısı gibi sevip saydığı ülkenin sayılı zenginlerinden Hikmet Tarhun, memleketi Erzurum’a yaptığı sürpriz ziyarette, genç kızdan oğlu Emir’le evlenmesini ister. Reyhan, Hikmet’e büyük minnet duysa da hiç tanımadığı biriyle evlenmeyi kabul etmez. Çünkü bu kendisini hiç görmeyen Emir’e de haksızlık olacaktır. Ancak Hikmet’in herkesten sakladığı sırrı, genç kızı bu evliliğe mecbur bırakır.  Oğlu için büyük planları olan Cavidan ise gelin olarak taşralı bir kıza asla rıza göstermeyecek, imzalar atıldıktan sonra da evliliklerini bitirmek için elinden geleni yapacaktır. 

Emir’in kaderinin yeniden yazıldığı günlerde, amcası Kemal’in hayatı da evine giren davetsiz misafirle değişir.  Şirket ortağı ve başarılı bir avukat olan Kemal, 5 yaşındaki kızıyla yaşayan bekâr bir babadır. Tüm dünyasını biricik kızı Masal üzerine kuran genç adamın, en büyük yarası ise kızının sessizliğidir. 3 yıl önce annesinin evi terk etmesiyle içine kapanan Masal, o günden sonra bir daha hiç konuşmamıştır.  Kemal de o günden sonra bütün kadınlara kalbinin kapılarını kapatmıştır. Ta ki güzeller güzeli Leyla bir gece yarısı ansızın hayatına girinceye kadar. Leyla’nın davetsiz misafirliği, Kemal ve Masal için bir mucizenin kapısını aralar. O geceden sonra Kemal, Leyla ve Masal için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER