J.K. Rowling'in romanlarından uyarlanan Strike'ın 4. sezonunun hazırlıkları başladı

J.K. Rowling'in romanlarından uyarlanan Strike'ın 4. sezonunun hazırlıkları başladı
J.K. Rowling'in Robert Galbraith mahlasıyla yazdığı polisiye roman serisinden uyarlanan Strike dizisinin 4. sezonunun hazırlıkları başladı.

Amerika'da C.B. Strike ismiyle yayınlanan projenin dördüncü sezonu Rowling'in piyasaya birkaç ay önce çıkan dördüncü kitabı Lethal White'tan uyarlanacak. BBC One kanalında yayınlanan Strike'ın yeni sezonu dört bölüm sürecek. Cormoran Strike ve Robin Ellacott karakterlerini canlandıran Tom Burke ve Holliday Grainger rollerini yeniden canlandıracaklar. 

Çekimler Susan Tully'nin (Line of Duty) önderliğinde başladı. Ayrıca sezonun kadrosuna Robert Glenister (Live By Night) ve Natasha O’Keeffe (Peaky Blinders) de dahil oldu. Tom Edge bir kez daha uyarlama görevini üstlendi. Strike serisi özel dedektif Cormoran Strike ve asistanı Robin Ellacott’ın ellerindeki davaları çözmeye çalışırken yaptıkları araştırmaları ve başlarından geçenleri anlatıyor. 

Lethal White romanı sorunlu bir genç adam olan Billy'nin (Joseph Quinn), ofise gelmesiyle başlıyor. Küçükken tanık olduğunu düşündüğü bir suçu çözmesi için yardım isteyen Billy, gergindir ve fazla detay hatırlamamaktadır. Strike ve Robin'in elindekilerle başladığı araştırma onları Londra'nın arka sokaklarına veya Parlemento'daki gizli yere kadar götürür.

Strike aynı zamanda Bakan Jasper Chiswell (Robert Glenister) tarafından Billy'nin kendisine şantaj yapan kardeşi Jimmy Knight'ı (Nick Blood) araştırması için işe alınır. Strike ve Robin iki davanın arasındaki ilişkiyi çözmeye çalışırken Robin Avam Kamarası'na gizli görevde dahil olur. Strike ise bu sırada kendisini sevdiğini itiraf eden sevgilisiyle ve hamile olarak karşısına çıkan eski sevgilisi Charlotte (Natasha O’Keeffe) ile uğraşır.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER