BBC ve FX'ten roman uyarlaması yeni bir drama geliyor: Black Narcissus

BBC ve FX'ten roman uyarlaması yeni bir drama geliyor: Black Narcissus
Rumer Godden'in 1939'da piyasaya çıkan klasik romanı Black Narcissus dizi oluyor. 

BBC ve FX ortak yapımı olan yeni dizinin sezonu üç bölüm sürecek. BAFTA ödüllü Amanda Coe (The Trial of Christine Keeler, Apple Tree Yard) senaryosunu kaleme aldı. Charlotte Bruus Christensen ise bölümleri yönetecek. Ekim ayında çekimlerine başlanacak olan projenin yapımcıları arasında DNA TV de bulunuyor.

Başrolleri Alessandro Nivola (The King’s Man, The Escape) ve Gemma Arterton üstlendi. Arterton, St Faiths rahibelerinin lideri Rahibe Clodagh'ı canlandıracak. Grup birlikte Nepal'deki Mopu'nun uzak bir bölgesine yerleşmek için seyahat eder. Zorlu bir yolculuğun ardından yıllar önce dindar bir tarikat tarafından terk edilen tepe kenarındaki eski bir yapıya gelirler. Zaman, dağ havası ve yaşadıkları yeni yer, tüm rahibeler üzerinde tuhaf bir etki yaratır. Diğer yandan eski hayatına dair anılara dalan Clodagh, yeni tanıştığı emlakçı Dean’den (Nivola) hoşlanmaya başlar.

Erotik drama türüdeki projenin kadrosunda Aisling Franciosi (Sister Ruth), Diana Rigg (Mother Dorothea), Jim Broadbent (Father Roberts), Gina McKee (Sister Adela), Rosie Cavaliero (Sister Briony), Patsy Ferran (Sister Blanche), Karen Bryson (Sister Philippa) ve Dipika Kunwar (Kanchi) da yer alıyor.

1947'de sinemaya uyarlanan romanın filmi Sinematografi ve Sanat Yönetimi dallarında iki Oscar kazandı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER