TRT Çocuk sürprizlerle dolu bir sezona merhaba diyor!

TRT Çocuk sürprizlerle dolu bir sezona merhaba diyor!
TRT Çocuk, yeni eğitim öğretim yılı başlarken sürprizlerle dolu bir sezona merhaba diyor. Eğlenceli olduğu kadar eğitici içerikleri, yeni projeleri ve çizgi filmlerin heyecanla beklenen yeni bölümleri eylül ayında çocuklarla buluşuyor. Yeni sezonda, sinemaseverler de unutulmadı.

Türkiye’nin en çok izlenen çocuk kanalında yeni eğitim öğretim yılı heyecanı başladı. Eylül ayından itibaren yeni yapımlar ve heyecanla takip edilen çizgi filmlerin yeni bölümleri çocuklarla buluşuyor.

Sevilerek izlenen ‘Rafadan Tayfa’, ‘Ege ile Gaga’, ‘Pırıl’, ‘Nasreddin Hoca Zaman Yolcusu’ ve ‘Su Elçileri’ yeni bölümleri ile 9 Eylül’den itibaren çocuklarla buluşacak. ‘Tuhaf İşler Takımı’ ve ‘Dinozor Makineleri’ de yeni maceraları ise 11 Eylül’den itibaren ekranda olacak.

Down sendromlu çocukların ekranda temsiline katkı sağlamayı hedefleyen ‘Kardeşim Ozi’, fantastik maceralarıyla ilgi çeken ‘Emiray’ ise 14 Eylül’den itibaren her hafta sonu TRT Çocuk ekranında küçük hayranlarının beğenisine sunulacak.

Yeni yapımlara da hız veren TRT Çocuk, ilk defa ekim ayında yayınlamayı hedeflediği Erdem adlı çizgi filmi ile Erdem’in kitap okurken hayalinde canlandırdığı hikâyeler üzerine yaşadığı maceraları ekrana taşıyacak.Yayın akışı düzenlendi 
Çocukların yeni eğitim öğretim dönemde okula gidiş ve geliş zamanları ile tatil zamanları göz önünde tutularak yayın akışı yeniden düzenlendi. Akışın hazırlanmasında uzman çocuk psikologlarının, pedagogların ve yayın yapım yönetmenlerinin çocuk odaklı yaklaşımları ön planda tutuldu.

Yerli kahramanların yeni sinema filmleri geliyor
‘Rafadan Tayfa Dehliz Macerası’ ile sinema dünyasında varlığını hissettiren TRT Çocuk, kahramanlarını beyaz perdeye taşımaya devam edecek. Ekim ayında ‘Bulmaca Kulesi Dev Kuşun Gizemi’, kasım ayında ‘Hapşuu” ve aralık ayında da ‘Rafadan Tayfa Göbeklitepe’ sinemaseverler ile buluşacak.

TRT Çocuk kahramanlarının ürünleri raflarda
Yerli çizgi karakterlerin markalaşması hedefiyle çalışan TRT Çocuk’un kahramanlarına ait lisanslı kırtasiye ürünleri yeni eğitim öğretim dönemine girerken raflarda yerini aldı.

Rafadan Tayfa, Elif'in Düşleri, Kare Takımı, Akıllı Tavşan Momo, Maysa ve Bulut, Ege ile Gaga, İbi, Hapşuu, Aslan, Kuzucuk ve Doru’nun lisanslı ürünleri büyük ilgi görüyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER