Netflix'ten iki yeni drama dizisi geliyor: The Girls on the Bus & Clickbait

Netflix'ten iki yeni drama dizisi geliyor: The Girls on the Bus & Clickbait
Netflix'ten iki yeni drama dizisi geliyor.

* The Girls on the Bus: Amy Chozick'in Chasing Hillary kitabı dizi olarak uyarlanıyor. Julie Plec (The Vampire Diaries, The Originals) senaryoyu kaleme alacak, Chozick kendisine eşlik edecek. 

Dizide romanın aksine başkanlık için yarışan adayların her adımını takip eden dört kadın gazetecinin aşk, arkadaşlık ve skandal dolu hayatları anlatılacak. Netflix,  kitaptan uyarlama olsa da Hillary Clinton'ın 2016'daki başkanlık yarışının odak noktası olmayacağını belirtti.

Greg Berlanti'nin şirketi Berlanti Productions, Plec'in şirketi My So-Called Company ve Warner Bros. Television ise yapımcılığı üstlendi. Dizinin ismi kampanya takibi yapan erkekleri anlatan "The Boys on the Bus" romanından esinlenilerek kondu.

Daha önce kadın bir başkan adayının yarışını konu alan Political Animals'ı hazırlayan Greg Berlanti, böylece yeni bir diziyle politik arenaya dönüş yapmış olacak. Yakın arkadaş olan Julie Plec ve Greg Berlanti, daha önce Dawson's Creek'te ve The Tomorrow People'da da birlikte çalıştı.

* Clickbait: Sezonu 8 bölüm sürecek diziyi Tony Ayres (The Slap, Glitch) hazırlayacak ve showrunner olarak görev alacak. Christian White kendisine senaryoda eşlik edecek, bölümleri Brad Anderson (The Sinner) yönetecek. Çekimler Melbourne'da yapılacak.

Clickbait, en tehlikeli ve kontrolsüz dürtülerimizin sosyal medya çağında nasıl körüklendiğini ortaya çıkaran, sanal ve gerçek yaşamdaki kişiliklerimiz arasında bulduğumuz gittikçe genişleyen parçalanmaları ortaya koyan bir yapım olacak. 

NBCUniversal International Studios, Heyday Television, Tony Ayres Productions, Matchbox ve TAP yapımcılığını üstlendi.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER