William Jackson Harper, The Underground Railroad dizisinin kadrosuna dahil oldu

William Jackson Harper, The Underground Railroad dizisinin kadrosuna dahil oldu
The Good Place dizisiyle tanınan William Jackson Harper, online yayın platformu Amazon için hazırlanan The Underground Railroad dizisinin kadrosuna dahil oldu.

2017'de duyurulan ve mini dizi olarak ekrana gelecek yapım, Colson Whitehead'in 2016'da piassaya çıkan ve birçok ödül kazanan aynı isimli romanından uyarlama olacak. Diziyi uyarlayacak kişi ise Oscar'da En İyi Film ödülünü kazanan Moonlight'ın yönetmeni ve senaristlerinden birisi olan Barry Jenkins.

The Underground Railroad, Cora isimli Amerikan İç Savaşı öncesi Georgia'da köle olarak bulunan genç bir kadının kaçma mücadelesi üzerine kurulu. Cora, Underground Railroad'a ulaştığında tarih kitaplarında yer alanın aksine gerçek bir yer altı tren yolu, tüneller ve kondüktörler olduğunu görüyor. Harper, Cora'nın yolunun kesiştiği Royal isimli özgür doğan bir adamı canlandıracak.

Aktör şu sıralar The Good Place'in final sezonuyla meşgul ve son dönemde Midsommar filmiyle sinema ekranlarındaydı. The Underground Railroad'un yapımcılığını Moonlight'ın da yapımcılığını üstlenen Brad Pitt'in yapım şirketi Plan B üstleniyor. The Underground Railroad Siren Yayınları tarafından "Yeraltı Demiryolu" ismiyle yayınlandı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER