6. George’un hikayesini anlatan Hitler’i Kandıran Kral, National Geographic'te ekrana gelecek!

6. George’un hikayesini anlatan Hitler’i Kandıran Kral, National Geographic'te ekrana gelecek!
Hitler’in dikkatini dağıtarak Normandiya Çıkarması’nın başarılı olmasını sağlayan planın baş kahramanı İngiltere Kralı 6. George’un hikayesini konu alan “Hitler’i Kandıran Kral” 23 Ağustos Cuma günü saat 22.00’de National Geographic ekranlarında.

İkinci Dünya Savaşı sayısız çifte ajanlık hikayesine ve hileye tanık oldu. Savaşın seyrini değiştiren en büyük aldatmacalardan birine ise İngiltere Kralı 6. George imza attı. Yeni National Geographic belgeseli “Hitler’i Kandıran Kral”, tahttan feragat eden Nazi hayranı ağabeyinin ardından İngiliz Kraliyet Ailesi’nin lekelenen imajını yeniden yaratan Kral 6. George’un Hitler’i oyun getiren hilesini ilk kez ekranlara taşıyor. Kraliçe Elizabeth ve gelecekte tahta oturacak olan Prenses Elizabeth’in de dahil edildiği bir plan ile Hitler’in dikkatini Normandiya Çıkarması’ndan uzağa çeken olaylar, yeni kanıtlar ve tarihi incelemelerle anlatılıyor.

Normandiya Çıkarması’nın 75’inci yıldönümüne özel olarak hazırlanan belgesel “Hitler’i Kandıran Kral”, 23 Ağustos Cuma günü saat 22.00’de National Geographic’te.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER