Andrew Scott, BBC ve HBO yapımı His Dark Materials'ın kadrosunda

Andrew Scott, BBC ve HBO yapımı His Dark Materials'ın kadrosunda
Sherlock ve Fleabag dizileriyle bilinen Andrew Scott, BBC One ve HBO'da ekrana gelecek His Dark Materials dizisinin kadrosuna katıldı. Aktörün kadroya dahil olduğu dizinin resmi Twitter adresinden duyuruldu.

Ruth Wilson ile James McAvoy'un başrolde yer aldığı dizi, Philip Pullman’ın üçleme serisinden uyarlandı ve ilk sezonu sekiz bölüm sürecek. Genç yaşında öksüz kalan Lyra (Dafne Keen), kaçırılan bir arkadaşını aramaya kalkınca tehlikeli bir maceraya atılıyor. Lyra'ya bu yolunda dünyalar arasında geçiş yapma özelliği olan Will de katılıyor. İki karakter kendilerini dünyaya yayılan bir savaşın ve kendilerini etkileyecek bir kehanetin içinde buluyorlar.

Scott, Jopari ismiyle de bilinen John Parry isimli bir karakteri canlandıracak. John, kazara Lyra'nın yaşadığı dünyaya seyahat edecek ve yoluna iblisi balıkkartalı formunu alan bir şaman olarak devam edecek. 

Kadrodaki isimlerden Wilson, bahsi geçen Lyra'nın annesi Marisa Coulter'ı; McAvoy ise onun eski aşkı ve Lyra'nın babası Lord Asriel'i canlandırıyor. Dizinin kadrosunda Georgina Campbell, Ian Gelder, Anne-Marie Duff, James Cosmo, Lucien Msamati, Mat Fraser, Jack Verhoeven, Benjamin de Ruyter, Will Keen, Lewin Lloyd, Daniel Frogson, Tyler Howitt ve Archie Barnes gibi isimler de yer alıyor.

His Dark Materials'ın yönetmenliğini Tom Hooper (The King’s Speech) üstlendi; yapımcılardan Lin-Manuel Miranda ise maceracı Lee Scoresby'yi canlandırıyor. Serinin ilk kitabı 2006 yılında sinema ekranları için uyarlanmış, başrollerinde Daniel Craig ve Nicole Kidman yer almıştı. His Dark Materials şimdiden ikinci sezon onayını aldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER