AMC ve ITV'den yeni bir drama dizisi geliyor: Quiz

AMC ve ITV'den yeni bir drama dizisi geliyor: Quiz
ITV ve AMC yeni bir dizi için ortaklığa gittiler. James Graham'ın (Brexit: An Uncivil War) yazdığı tiyatro oyunu "Quiz" ismiyle dizi olarak uyarlanıyor.

Dizinin sezonu üç bölüm sürecek, başrollerde Matthew Macfadyen (Succession), Michael Sheen (Good Omens, Masters of Sex) ve Sian Clifford (Fleabag) yer alıyor. Left Bank Pictures yapımcılığı üstlenirken Stephen Frears (A Very English Scandal) yönetmenliği üstlendi.

Gerçek olaylardan esinlenen Quiz, eski ordu mensubu Charles Ingram'ın 2000'li yılların başında Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasında büyük ödülü kazanmak için hile yapmaya kalkışmasını ve sonrasında patlayan skandalı anlatıyor. Dizide Ingram, karısı Diana ve iş birlikçisi Tecwen'in bu uğurda yaptıkları ve sonrasında işleyen mahkeme süreci yer alacak

Macfadyen bahsi geçen Ingram'ı; Sheen yarışmanın sunucusu Chris Tarrant'ı; Clifford ise Diana'yı canlandıracak. Kadrodaki isimlerden Mark Bonnar (Catastrophe) yarışmanın yapımcısı Paul Smith'i; Michael Jibson bahsi geçen Tecwen'i; Aisling Bea ITV Entertainment'in üst düzey isimlerinden Claudia Rosencrantz'ı; Helen McCroery ise avukat Sonia Woodley'e oynayacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER