Kara Sevda'nın Amerika'daki büyük başarısı!

Kara Sevda'nın Amerika'daki büyük başarısı!
Inter Medya’nın uluslararası distribütörlüğünü üstlendiği Kara Sevda dizisi, ABD’nin İspanyolca yayın yapan en önemli televizyon kanalı Univision’da yayınlanmaya başladı. Kanalın prime time’da yayınladığı ilk Türk dizisi olan Kara Sevda, “Amor Eterno” ismiyle ekranlardaki yerini aldı.
 
İlk bölümü Pazartesi akşamı yayınlanan dizi, izleyicilerden büyük ilgi görerek reyting yarışında tüm rakiplerini geride bıraktı. Kanalın en güçlü rakiplerinden biri olan Telemundo’da eş zamanlı yayınlanan programları her kategoride geçen “Amor Eterno” ilk gününde 18-49 yaş grubunda rakibinden %18, 18-34 yaş grubunda ise %70 daha yüksek reyting alarak muhteşem bir başlangıç yaptı.
 
Dizinin ekrana geldiği esnada  #AmorEternoUS etiketi Twitter’da hakkında en çok konuşulan konulardan biri oldu.   
 
Inter Medya’nın Kurucu ve CEO’su Can Okan; “Kara Sevda, Türk dram türünün en başarılı örneklerinden biri. Bugüne kadar 80’den fazla ülkede izleyiciyle buluşmuş, küresel çekiciliği olan çok güçlü bir dizi. Özünde romantizm ve aile çatışmaları bulunduruyor. Çok başarılı bir oyuncu kadrosuna sahip olan Kara Sevda, Türk dizi endüstrisinin en önemli yapı taşlarından biri.”  
 
Yurtdışında “Endless Love” adıyla bilinen Kara Sevda, geçtiğimiz yıl Uluslararası Emmy ödüllerinde “En İyi Telenovela” ödülüne layık görüldü. 2016 yılında ise Seul Uluslararası Drama Ödülleri’nde Jüri Özel Ödülünü kazandı.

Gelişmeleri bildireceğiz..BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER