Seven Worlds, One Planet belgesel dizisinin fragmanı yayınlandı!

Seven Worlds, One Planet belgesel dizisinin fragmanı yayınlandı!
Müziğine Sia ve Hans Zimmer’in imza attığı BBC’nin doğa tarihi belgeseli ‘’Seven Worlds, One Planet’’ belgesel dizisinin dört dakikalık fragmanı, 100 bin kişinin katıldığı festival alanındaki ekranlardan ve yaklaşık 50 ülkede, ayrıca sosyal ve dijital platformlarda eşzamanlı olarak yayınlandı.

Bu yıl 49’uncusu düzenlenen dünyanın en büyük festivallerinden Glastonbury’de, Mavi Gezegen II’ belgeselinden ilham alınarak tek kullanımlık plastiklerin yasaklanmasının şerefine, BBC Stüdyoları festival organizatörleri ile güç birliği yaptı. BBC’nin ünlü Doğa Tarihi Departmanı’nın, BBC One’da yayınlanacak iddialı yeni belgesel dizisi Seven Worlds, One Planet’in global lansmanı festivalde gerçekleştirildi.

Festivalde bir de sürpriz yaşandı: Belgeseli seslendiren Sir David Attenborough sahneye çıkarak Avustralyalı ünlü şarkıcı ve söz yazarı Sia ile efsanevi besteci Hanz Zimmer’in belgesel için yaptıkları Out There şarkısıyla ilgili bilgi verdi.

Kıtaların zenginliğini gözler önüne seren Seven Worlds, One Planet fragmanı yaklaşık 50 ülkede, televizyonlarda ve dijital platformlarda yayınlandı. Dünyanın dört bir yanındaki BBC doğa tarihi belgeselleri hayranları, yeni belgeselden ilk görüntülerle birlikte tanıtım videosu için özel olarak çekilen sahneleri de izledi.

Glastonbury Festivali’nin son gününde, sahne performansları arasında doğa tarihi klipleri ve gezegenimizdeki canlı çeşitliliğini ortaya koyan üç dakikalık bir video gösterildi. Seven Worlds, One Planet fragmanından önce ise festivalciler, okyanuslardaki canlı çeşitliliği yansıtan akustik bir performans dinledi.

Fragman Glastonbury’de gösterilirken, Out There şarkısı BBC Radio I’deki Dev and Alice Show’da da yayınladı.

Yeryüzü II belgesel dizisinden esinlenen Out There şarkısı, Sia, Christopher Braide ve Hans Zimmer tarafından bestelendi. Yapımcılığını Russell Emanuel, aranjörlüğünü, Bleeding Fingers Music’ten Andrew Christie üstlendi.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER